INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LA LIGA

Gâlcă ajunge pentru prima dată la două victorii consecutive în La Liga » Prima reacție a antrenorului român

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 februarie 2016 12:44

Costel Gâlcă a legat în premieră două victorii în La Liga, Espanyol revenind la patru puncte de retrogradare după 4-2 cu Sporting Gijon.

La conferința de presă de la finalul meciului, Gâlcă și-a lăudat echipa și jucătorii, fiind mulțumit că atacanții săi au marcat în acest meci.

"Astăzi, am văzut un Espanyol mai puternic. Sunt încântat de acest scor și de faptul că cei trei atacanți ai echipei au marcat.

Știam că Gijon va juca pe contraatac, mai pe partea stângă și de aceeam am încercat să acoperim zona, dar au avut o ocazie. Am încercat să recuperăm mingea repede și să jucăm cât mai mult în jumătatea lor de teren", a spus Gâlcă la conferință.

FCSB a pus ochii pe 4 jucători de la Dinamo: „Mi-au plăcut foarte mult” » Politic NU e printre ei

Ironia sorții » Fostul jucător de la FCSB, la un pas să semneze chiar cu echipa care l-a retrogradat!

„Există prietenie în tenis?” » Sorana Cîrstea, răspuns tranșant: „Am o poveste care va face deliciul, că e cu Simona Halep”