FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - ASA TG.MUREȘ 3-3

ASA a revenit de la 1-3 cu Pandurii, dar antrenorul Ciorceri nu este mulțumit » Tehnicianul are o singură dorință: "Vreau măcar o victorie în play-off"

Articol de GSP - Publicat luni, 11 aprilie 2016 22:46

George Giorceri, antrenorul celor de la ASA Tg. Mureș, a vorbit despre egalul obținut de formația sa cu Pandurii, scor 3-3. Vezi detalii.

"În ciuda faptului că am egalat, jocul nu m-a satisfăcut. Chiar dacă am egalat la 3, am vrut să câștigăm și am atacat. Echipa a avut dorința și a vrut să câștige. Rezultatul nostru nu are legătură cu faptul că Mutu nu a fost în lot. Prima repriză a fost slabă, iar a doua a fost bună. În defensivă au fost ceva probleme de poziționare și de execuție. 

Nu credeam la pauză că putem obține un punct, dar speram. Faptul că în ultimele minute am avut ocazii, ni s-a datorat nouă, pentru că Pandurii a jucat bine. După fiecare gol am reacționat bine. La începutul meciului am fost puțini temători și am apărat acel rezultat de egalitate.

Aș vrea să câștigăm măcar un meci în acest play-off", a spus Ciorceri la DigiSport.

Citește și:
Are 47 de ani, iar ținuta ei transparentă a provocat controverse la tragerea la sorți: „Prea îndrăzneaţă pentru un eveniment fotbalistic”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Are 47 de ani, iar ținuta ei transparentă a provocat controverse la tragerea la sorți: „Prea îndrăzneaţă pentru un eveniment fotbalistic”
Darius Olaru a comis-o și va fi AMENDAT cu 10.000 de euro de Gigi Becali » Care este motivul
Superliga
Darius Olaru a comis-o și va fi AMENDAT cu 10.000 de euro de Gigi Becali » Care este motivul
Le-au aflat scenografia! Planul dinamoviștilor, dejucat la derby: „Un mesaj de Sărbători...”
Superliga
Le-au aflat scenografia! Planul dinamoviștilor, dejucat la derby: „Un mesaj de Sărbători...”
Chivu l-a UMILIT pe Fabregas și Inter a revenit pe primul loc în Italia!
Campionate
Chivu l-a UMILIT pe Fabregas și Inter a revenit pe primul loc în Italia!
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Profit.ro
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (9)
valyomanyd
valyomanyd  •  12 Aprilie 2016, 00:05

Domnule Ciorceri, o sa ti se inteplineasca dorinta in ultima etapa :))))

andyandrei2015
andyandrei2015  •  12 Aprilie 2016, 16:26
Postat de valyomanyd pe 12 Aprilie 2016, 00:03

Baaaa, prostalaule, Mutu nu a jucat cu Steaua ...si primul meci din play-off , A.S.A. a jucat cu Pandurii, azi a fost returul :)))))

eu vb de meciul lui dinamo cu asa ,prostu sitului,acum pricepi tembel oparit ?

eucutine
eucutine  •  12 Aprilie 2016, 08:07

vei avea de asteptat 10 etape ca s-o obtii.

Vezi toate comentariile (9)
Comentează
Close