FOTBAL  »  NATIONALA  »  DINAMO

3 dinamoviști pentru EURO » Selecționerul Iordănescu a asistat la meciul Dinamo - ASA

Articol de GSP - Publicat luni, 18 aprilie 2016 09:25

Dinamo a câștigat meciul cu ASA, 1-0, grație unei reușite a lui Dorin Rotariu.

La partida de pe Arena Națională au asistat selecționerul Anghel Iordănescu și secundul Ionuț Badea. Cei doi au urmărit trei dinamoviști, Steliano Filip, Dorin Rotariu și Ionuț Nedelcearu, pe care ar putea să îi convoace la EURO 2016.

8
a fost nota primită de Rotariu din partea Gazetei Sporturilor, cea mai mare a meciului Dinamo - ASA

Iordănescu și Badea au profitat de ocazie și au stat de vorbă cu Cristi Bobar, directorul sportiv al lui ASA, pe care l-au întrebat de academia de juniori a formației mureșene.

6
a fost nota primită de Filip și Nedelcearu din partea Gazetei Sporturilor

Citește și:
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
Stiri extrasport
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
Haine noi pentru elevii lui Cristi Chivu » Echipamentul pentru sezonul 2026/2027, inspirat dintr-un model istoric
Campionate
Haine noi pentru elevii lui Cristi Chivu » Echipamentul pentru sezonul 2026/2027, inspirat dintr-un model istoric
Eventul cu Universitatea Craiova are urmări pentru Olexandr Romanchuk
Superliga
Eventul cu Universitatea Craiova are urmări pentru Olexandr Romanchuk
Becali l-a auzit pe colegul de platou al lui Baciu și a sunat să-l corecteze: „De ce faci fake news?!”
Superliga
Becali l-a auzit pe colegul de platou al lui Baciu și a sunat să-l corecteze: „De ce faci fake news?!”
Schimbare importantă pregătită în facturile de telefonie din România
Profit.ro
Schimbare importantă pregătită în facturile de telefonie din România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Un fost fotbalist român este judecat în Anglia, după ce a înjunghiat un jurnalist la ordinul Iranului!

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86


Comentarii (3)
andyandrei2015
andyandrei2015  •  18 Aprilie 2016, 15:56

toti sunt niste nulitati, mai are mult doar rotariu de muncit,aialalti sunt epave

6.6.6
6.6.6  •  18 Aprilie 2016, 13:58

nedelcearu??? mai are destul de acumulat.

dinamo_fan
dinamo_fan  •  18 Aprilie 2016, 10:25

Filip si Rotariu ar trebui sa intre in circuitul echipei nationale. E logic in vederea schimbului de generatii insa ambii jucatori sunt tineri si inca gresesc mult/ rateaza multe ocazii. Nedelcearu nu e de nationala si nu cred ca va fi vreodata. A crescut fata de sezonul trecut si nu mai mananca fiecare meci insa pur si simplu se blocheaza cand e presat, nu stie sa aleaga cele mai bune variante. La nationala suntem betonati la fundasii centrali deci Nede poate fi o solutie doar pe postul de inchizator. Anton e multe clase peste el pe acel post.

Vezi toate comentariile (3)
Comentează
Close