FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Tot Becali e de vină! Suporterii îl văd responsabil pentru sezonul ratat pe patronul Stelei

Vremurile când Becali era pe placul suporterilor au apus
Vremurile când Becali era pe placul suporterilor au apus

Articol de - Publicat marti, 26 aprilie 2016 00:00

Steaua a consumat cei mai mulți bani din toată competiția. Cu toate acestea, suporterii cred că patronul e responsabil de sezonul ratat, nu antrenorii sau jucătorii.

Becali a cheltuit în acest sezon cei mai mulți bani dintre toți acționarii din Liga 1. Consumul nu-l ajută însă să-și amelioreze imaginea în fața steliștilor. Într-un sondaj pe GSP.RO, patronul e considerat principal responsabil de stagiunea modestă pe care o parcurge campioana en titre.

Steaua mai are șanse bune pentru Cupa Ligii, un trofeu minor, al treilea ca importanță în România. Titlul e ca și pierdut, iar din Cupa României a fost eliminată tocmai într-un duel cu rivala Dinamo.
Pe gsp.ro votaseră 54.000 de persoane până aseară. "Cine este de vină pentru sezonul slab al Stelei?" a fost întrebarea. 37 la sută l-au desemnat pe Becali.

Surprinzător, antrenorul în exercițiu, Reghecampf, e acuzat mai tare decât predecesorul Rădoi, chiar dacă în momentul în care a fost demis Mirel situația echipei era chiar mai proastă în clasament.

Campioana ajunsese să-și pună problema dacă va mai prinde play-off-ul. Condusă de Rădoi, echipa a ieșit din Champions League, învinsă de Partizan Belgrad, și apoi a părăsit și Europa League, scoasă de Rosenborg. Prima absență din grupele cupelor europene după 11 ani de calificări!

"Reghecampf a făcut ce se putea face. În primul mandat a avut mai mare succes fiindcă a luat echipa din vară, nu pe parcurs, ca acum. De data asta a reparat cât s-a putut, dar e greu cu atâția jucători noi"
Vasile Miriuță, la DigiSport

Cine este de vină pentru sezonul slab al Stelei?

Gigi Becali  37%
Reghecampf 24%
Rădoi 18%
Jucătorii 13%
Lipsa suporterilor de pe stadion 8%

Citește și:
Vinovații FCSB pentru eșecul de la Zagreb: Ngezana a fost DEZASTRUOS, Olaru are o statistică negativă uluitoare » Singurul „motor” a fost schimbat la 1-2
Europa League
Vinovații FCSB pentru eșecul de la Zagreb: Ngezana a fost DEZASTRUOS, Olaru are o statistică negativă uluitoare » Singurul „motor” a fost schimbat la 1-2
„Un mare Dinamo” » Vestea ANULUI în Ștefan cel Mare! Ionuț Lupescu președinte, 15% pentru CS: toate detaliile unei mutări istorice
Superliga
„Un mare Dinamo” » Vestea ANULUI în Ștefan cel Mare! Ionuț Lupescu președinte, 15% pentru CS: toate detaliile unei mutări istorice
Tribuna a II-a de la stadionul Dinamo a început să fie demolată, urmează peluza „Cătălin Hîldan” » Avem imagini de pe șantier
Superliga
Tribuna a II-a de la stadionul Dinamo a început să fie demolată, urmează peluza „Cătălin Hîldan” » Avem imagini de pe șantier
Gigi Becali i-a anunțat plecarea de la FCSB: „La revedere! Să-mi dea 200.000 de euro pe el”
Europa League
Gigi Becali i-a anunțat plecarea de la FCSB: „La revedere! Să-mi dea 200.000 de euro pe el”
SURPRIZĂ Puternica familie Dayan din Israel scoate la vânzare un palat din centrul Bucureștiului
Profit.ro
SURPRIZĂ Puternica familie Dayan din Israel scoate la vânzare un palat din centrul Bucureștiului
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Dan Negru, scandalizat de subiectul anului pe piața media din România: „Ca să vezi, trebuie să plătești!”

Selecționerul României, șocat de ce a găsit în Danemarca: „Despre ce vorbim? Dimineața, tot cartierul!”


Comentarii (15)
159000084480527
Constantin Greceanu  •  26 Aprilie 2016, 15:09

STEAUA BUCURESTI, este un club profesionist. Un club profesionist NU POATE FI CONDUS DE NEPROFESIONISTI. Pe STEAUA nu trebuie sa se faca experimente. CAPUL SUS , STEAUA ! STEAUA este sinonimul performantei in Romania.

luis
luis  •  26 Aprilie 2016, 10:33

De data asta, asa-zisii suporteri ai Stelei, cei cu creierasu' indestul de aplatizat ca sa fie dusi de nas de talpani si boroi, au o mare parte din vina. Ar fi recomandabil sa-si priveasca barna din ochii proprii, pe care ar evolua lejer si cu rezultate Catalina Ponor, inainte de a indica paiul din ochiul lui Becali. Si-au lasat echipa la greu, au girat prostiile si materialismul celor de la CSA, practic s-au si desfiintat, intre timp, ca galerie, fara ca macar sa sesizeze acest lucru. Insa tot raul e spre bine, nimeni nu-si doreste acest gen de suporteri langa echipa pe care o iubeste.

bereta59
bereta59  •  26 Aprilie 2016, 10:27

Care suporteri? *** din peluza sud care sustin echipele rivale de care sunt si platiti pentru atitudinea lor jalnica. ***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (15)
Comentează