SPORTURI  »  TENIS  »  WTA MADRID

Simona Halep și Samantha Stosur joacă azi pentru un loc în finala turneului de la Madrid » Când are loc meciul și cum poate fi urmărit

FOTO: Guliver/GettyImages
FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat vineri, 06 mai 2016 09:01

Simona Halep, locul 7 WTA, va juca azi în semifinalele turneului de la Madrid, contra australiencei Samantha Stosur, locul 23 WTA.

Partida se va disputa pe terenul central, urmând a fi a patra a zilei. Meciul nu va începe mai devreme de ora 21:00 și va fi în direct pe DolceSport 2 și liveTEXT pe GSP.RO.

"O știu foarte bine pe Sam foarte bine. Am jucat de câteva ori cu ea. Vreau să fiu pregătită și să mă relaxez. Eu vreau să îmi fac treaba așa cum trebuie și să îmi fac jocul. Darren a văzut meciul lui Stosur cu Țig și vom decide împreună ce tactică voi alege" Simona Halep, potrivit DolceSport

Halep și Stosur s-au duelat de șase ori până acum, scorul fiind egal, 3-3. Ultimul meci a avut loc în 2013, în Bulgaria, la turneul de la Sofia, când românca s-a impus în trei seturi, scor 2-6, 6-2, 6-2.

În sferturile turneului de la Madrid, Halep a trecut de Irina Begu, scor 6-3, 0-6, 6-1, iar Stosur a învins-o pe Patricia Țig, scor 6-3, 6-4.

În cea de-a doua semifinală se vor duela Laura Chirico și Dominika Cibulkova.

Citește și: Scandal între Begu și Halep la turneul de la Madrid: "Mai bine tac" » Ce a declanșat conflictul

Citește și:
Prea târziu! Naivă în prima repriză, FCSB s-a trezit după pauză, dar n-a putut să o întoarcă pe Fenerbahce. Final de aventură în Europa League
Europa League
Prea târziu! Naivă în prima repriză, FCSB s-a trezit după pauză, dar n-a putut să o întoarcă pe Fenerbahce. Final de aventură în Europa League
Ce se întâmplă cu Charalambous? Aproape de bătaie la vestiare!
Europa League
Ce se întâmplă cu Charalambous? Aproape de bătaie la vestiare!
Toate echipele calificate din grupa Europa League: „roșu” pentru Răzvan Lucescu, PAOK s-a prăbușit!
Europa League
Toate echipele calificate din grupa Europa League: „roșu” pentru Răzvan Lucescu, PAOK s-a prăbușit!
Benzema s-a enervat, după ce a văzut noua ofertă: s-a retras din echipă și REFUZĂ să mai joace!
Campionate
Benzema s-a enervat, după ce a văzut noua ofertă: s-a retras din echipă și REFUZĂ să mai joace!
FOTO Brand de mare succes în comunism revine pe piață
Profit.ro
FOTO Brand de mare succes în comunism revine pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (9)
597667370336981
Kitty Mace  •  06 Mai 2016, 16:55

Hai Simona!! Daca te califici in finala vei juca cu "pitica atomica" Domi. :D Meciuri grele oricum ...Bafta!

loko1
loko1  •  06 Mai 2016, 16:52
Postat de catalynn pe 06 Mai 2016, 08:02

In mod normal ar trebui sa câștige turneul, iar Fosfor sa crape de ciudă ... :-) daca nu ea, atunci sa-l ia Cibulkova :-)

Ar fi bine sa ajunga sa joace cu Cibulkova,dar anul acesta a mai ajuns o singura data in semifinala si s-a oprit.Nu stiu ce s-a intamplt cu ea anul acesta.Am observat ca atunci cand se enerveaza nu mai stie sa loveasca mingea

loko1
loko1  •  06 Mai 2016, 16:42
Postat de Nelu Stanciu pe 06 Mai 2016, 12:19

Astra - singurul accident nefericit al cooperativei Dinamo, care, în cupele europene şi în viitorul apropiat se va dovedi doar un balon umflat cu gazele toxice al sportului neosecurist. Dacă în cupele europene, fără alde Bălaj et co., vor reuşi să nu devină, ca şi nea Şumudică, *** înseamnă că am greşit.

Prietene aici se vorbeste de tenis.Cred ca nu stii sa citesti !

Vezi toate comentariile (9)
Comentează