INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  ROMÂNIA - ELVEȚIA 1-1

Un fost internațional român dă vină pe Iordănescu pentru jocul slab al României: "E depășit! În ultimii 10 ani doar s-a uitat la fotbal"

Articol de GSP - Publicat joi, 16 iunie 2016 13:14

Ionel Ganea, fost internațional român, a analizat meciul României cu Elveția, 1-1, și l-a criticat pe selecționerul Anghel Iordănescu.

"Ieri am avut noroc. Elvețienii ne-au dominat la toate capitolele. Părerea mea este că de vină este Iordănescu. Cea mai mare greșeală a făcut-o când a plecat doctorul Pompiliu Popescu, care a avut mereu o contribuție mare până acum. Este și o problemă de medicamentație și de recuperare. Doi jucători au cerut schimbarea din cauza problemelor medicale.

Nea Puiu este depășit. În ultimii 10 ani, el a avut mai mult contact viziual cu fotbalul. Nu a profesat. Una dintre greșelile făcute a fost nefolosirea lui Lucian Sânmărtean până acum.

Și din informațiile pe care le am, atmosfera la lot nu este una bună încă de dinainte să se plece la EURO. Cine să fie de vină? Eu? Iordănescu și-a văzut doar obiectivul personal. El a avut ultimul cuvânt în ceea e privește plecarea lui Pompiliu Popescu. Știu din surse sigure. El și-a văzut interesul și va ieși la pensie cu o sumă frumoasă, dar fără să realizeze nimic.

În plus, sistemul 4-2-3-1 nu ni se potrivește. Noi nu avem mijlocași care să alerge din careul nostru în careul advers, așa cum erau Gerrard și Lampard", a spus Ionel Ganea la DolceSport.

Clasament grupa A:

 grupa a

Următorul meci al României va fi cu Albania, pe 19 iunie, de la ora 22:00. Meciul se va juca la Lyon şi va fi în direct pe ProTV, DolceSport şi liveTEXT PE GSP.RO.

Meciuri LIVE, program complet, infografii și statistici real-time de la Euro2016 - AICI

Citește și:
Capul Verde a făcut-o din nou! Surpriză uriașă în duelul cu Uruguay » Sud-americanii riscă eliminarea de la CM 2026
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Capul Verde a făcut-o din nou! Surpriză uriașă în duelul cu Uruguay » Sud-americanii riscă eliminarea de la CM 2026
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (33)
sherlock
sherlock  •  16 Iunie 2016, 18:50
Postat de fcu1948 pe 16 Iunie 2016, 18:40

Noroc cu cei 7 fotbalisti de la fecesebeu ca au evoluat fantastic si astfel mega super echipa Albania2 nu ne-a invins la scor! Este o onoare pt noi sa fim contemporani cu fotbalistii de top hapciu, ilie pintilie, chiripres, aerian popa, prepe sau motanul descaltat.........

De acord cu tine :)))))

sherlock
sherlock  •  16 Iunie 2016, 18:48
Postat de fcu1948 pe 16 Iunie 2016, 18:44

Dar ce numai barbugiul ipturca, mos senil puiu sau juniorul sunt antrenori in lumea asta?? Vezi ca Albania are antrenor italian si uite ca si-au depasit cu mult conditia, ba chiar o sa faca primele puncte la Euro in meciul cu noi!

Şi Boloni nu e ungur ?

fcu1948
fcu1948  •  16 Iunie 2016, 18:44
Postat de sherlock pe 16 Iunie 2016, 18:24

Iordănescu - depăşit, Piţurcă - depăşit, Lucescu Jr. - depăşit, toată lumea e depăşită. O să vină Boloni cu experienţă la cămile să ne arate cum se joacă fotbal.

Dar ce numai barbugiul ipturca, mos senil puiu sau juniorul sunt antrenori in lumea asta?? Vezi ca Albania are antrenor italian si uite ca si-au depasit cu mult conditia, ba chiar o sa faca primele puncte la Euro in meciul cu noi!

Vezi toate comentariile (33)
Comentează