FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

E furios pe Valerii Moraru: "Dacă l-aș vedea i-aș zice direct"

Foto: Raed Krishan (Gazeta Sporturilor)
Foto: Raed Krishan (Gazeta Sporturilor)

Articol de GSP - Publicat vineri, 29 iulie 2016 18:37

Rapid este într-o situație fără ieșire după ce a fost exclusă din Liga 1, iar foștii jucători sunt extrem de furioși pe Valerii Moraru, patronul giuleștenilor.

Raul Costin, 31 de ani, a ajuns la Rapid de la FC Botoșani în iarna acestui an, însă spune că e pregătit pentru o dispută verbală cu Valerii Moraru. Mai mult, mijlocașul susține că n-a primit decât două salarii de când a ajuns la Rapid.

200.000 €e cota de transfer a lui Raul Costin, conform transfermarkt

"Pentru mine e prea mult Liga a cincea. Încă mai pot juca la nivel înalt. Gândiți-vă că trebuie să treacă 5 ani pentru revenirea în Liga 1 a Rapidului. Dacă l-aș vedea pe Moraru i-aș spune direct că nu se pricepe și că nu poate face nimic bine. Până acum am luat două salarii, dar eu am venit în iarnă", a declarat Raul Costin la Digisport.

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (9)
1692651574333869
Wifi Wifi  •  30 Iulie 2016, 10:23
Postat de cristianmangra pe 30 Iulie 2016, 00:40

Ce s-a intamplat cu Rapid, cred ca va continua.Au ucis Timisoara,au ucis Craiova,au ucis UTA,au ucis Sportul Studentesc,au ucis " U" Cluj.Vor urma in curand si ultimii mohicani..Dinamo si Steaua...Si atunci cu cine ve-i mai juca in Europa ? Cine va mai veni pe stadioane?CIne va mai fi acolo ? Ati ucis fotbalul romanesc...Sa va fie rusine ! Voi cei care credeti ca fara voi nu puteam trai ! Voi patroni dornici de imbogatire rapida ! Voi cei care ati dorit sa fiti pe sticla in prime time! Voi care ati avut si ve-ti avea probleme cu legea la fel de des cum se schimba guvernele.Poate a venit timpul sa ne luam fotbalul inapoi. Si pasiunea..si viata..Si suntem multi.Sa va vedem atunci!!!

Cum cu cine vom mai juca?....Pandurii 1-3 acasa,Viitorul 0-5 ......daca nu se prezentau la meci si petreceau ziua pe plaja in Mamaria.....se termina 0-3...

cristianmangra
cristianmangra  •  30 Iulie 2016, 03:07
Postat de omidiu pe 29 Iulie 2016, 20:07

Ce aveti mai toti cu omul asta? A facut numai bine. Sa traiesti domnu' Valerii!

In primul rand domnul Valerii este incorect gramatical.In al doillea rand pot sa intreb si eu cine este "domn Valerii' ? O alta unealta care a contribuit la falmentul Rapidului.Oare stie 'domn Valerii" ca este un personaj care a intrat in istoria neagra a Rapidului? In locul lui as fi atent pe viitor...

cristianmangra
cristianmangra  •  30 Iulie 2016, 00:40

Ce s-a intamplat cu Rapid, cred ca va continua.Au ucis Timisoara,au ucis Craiova,au ucis UTA,au ucis Sportul Studentesc,au ucis " U" Cluj.Vor urma in curand si ultimii mohicani..Dinamo si Steaua...Si atunci cu cine ve-i mai juca in Europa ? Cine va mai veni pe stadioane?CIne va mai fi acolo ? Ati ucis fotbalul romanesc...Sa va fie rusine ! Voi cei care credeti ca fara voi nu puteam trai ! Voi patroni dornici de imbogatire rapida ! Voi cei care ati dorit sa fiti pe sticla in prime time! Voi care ati avut si ve-ti avea probleme cu legea la fel de des cum se schimba guvernele.Poate a venit timpul sa ne luam fotbalul inapoi. Si pasiunea..si viata..Si suntem multi.Sa va vedem atunci!!!

Vezi toate comentariile (9)
Comentează