Articol de Iulian Cuibar - Publicat miercuri, 03 august 2016 14:39
Fostul fundaș al Petrolului, Alexandru Benga, și-a găsit echipă.
Fotbalistul brașovean a semnat un contract pe un an de zile cu formația cipriotă Ermis Aradippou.
"Am venit în Cipru în urmă cu două săptămâni. Sunt coleg cu Sârghi, fostul fundaș de la Oțelul și acomodarea e astfel mai ușoară.
Îmi place ce am găsit la noua mea echipă și sper să am un sezon bun aici", a spus Benga.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial
Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani