INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SLAVIA PRAGA - ANDRELECHT 0-3

VIDEO Chipciu, evoluție excelentă în tricoul lui Anderlecht » Fostul stelist a dat două pase de gol contra Slaviei Praga

Articol de GSP - Publicat joi, 18 august 2016 22:44

Alex Chipciu a oferit două pase de gol în victoria obținută de Anderlecht, 3-0 pe terenul Slaviei Praga, în meciul tur din play-off-ul Europa League.

Fostul stelist a jucat toate cele 90 de minute din meciul cu Slavia și a fost unul dintre cei mai buni jucători ai belgienilor. Chipciu a pasat decisiv la golurile marcate de Idrissa Sylla, în minutul 49 și de Lukasz Teodorczyk, în minutul 60.

Vezi AICI video

Anderlecht a mai punctat o dată până la final, prin Hanni, iar returul din Belgia pare doar o formalitate pentru formația lui Alex Chipciu.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga