INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  STEAUA

Zurich merge ceas în campionat » Victorie categorică împotriva lui Servette + Și-a pierdut cel mai important om!

Articol de GSP - Publicat vineri, 23 septembrie 2016 11:50

Adversara Stelei din grupa L din Europa League, FC Zurich, a învins-o pe Servette Geneva în etapa a 8-a din a doua ligă elvețiană, scor 3-0.

Golurile lui Zurich au fost înscrise de Winter (2, 82) și Buff (20).

Ulrich Forte a folosit următoarea echipă:

Vannis - Brunner, Nef, Kecojevici, Voser - Kukeli, Yapi-Yapo - Rodriguez, Buff, Winter - Sadiku
Au mai jucat: Marchesano, Schonbachler și Cavusevici

În acest meci, Sadiku a părăsit terenul în minutul 17, după ce s-a accidentat la genunchi. Albanezul a reușit să înscrie, golul a fost anulat, iar la acea fază s-a accidentat. Astăzi va afla cât va absenta.

Steaua - Zurich este pe 20 octombrie, la București, în timp ce partida retur e pe 3 noiembrie, în Elveția.

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring