FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - FC BOTOȘANI 0-0

Steliștii așteaptă salvarea de la Alibec: "Avem nevoie de el, nu jucăm nimic!"

Foto: Alex Nicodim
Foto: Alex Nicodim

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 noiembrie 2016 22:30

Mihai Pintilii a recunoscut la finalul meciului cu FC Botoșani (0-0) că evoluțiile Stelei nu au fost la nivelul așteptărilor în ultima vreme și susține că așteaptă sosirea lui Denis Alibec de la Astra.

"Nu trecem printr-o perioadă bună, jocul nu multumește pe nimeni, nici pe noi, nici pe Mister, nici publicul, pe nimeni. Dacă ați veni la antrenamente și ați vedea ce execuții avem și ce goluri dăm... dar în timpul meciului nu marcăm.

Noi nu jucăm nimic deocamdată. Așteptăm să vină în iarnă Alibec, avem nevoie de el, sperăm că se va schimba ceva.

Important e să intrăm motivați și vom da totul în derby pentru a câstiga cele, trei puncte. E bine că îi consideră lumea favoriți că până acum eram noi și am făcut numai egaluri", a spus Pintilii la TV Dolce Sport.

Citește și:
David Popovici, AUR în finala de 100 m liber de la Trofeul Settecolli, cu un nou record al competiției
Altele
David Popovici, AUR în finala de 100 m liber de la Trofeul Settecolli, cu un nou record al competiției
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Superliga
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (11)
loko1
loko1  •  28 Noiembrie 2016, 06:54

Sunt sigur că și cu Alibec echipa va juca la fel.Reghe nu e antrenor ,să imprime o tactică,sa ambitioneze jucătorii.El insistă cu halterele ,chipurile,pentru forță,dar o face din răzbunare,fie pe jucători sau ca are ceva cu consoarta .La meciul cu Chiajna jucătorii i-au dat un avertisment ,acum depinde de el dacă are inteligenta să înțeleagă !!!!!!!!!

qwerty007
qwerty007  •  28 Noiembrie 2016, 06:50

Nu stiu daca Alibec poate schimba ceva,incercati cu Messi !!!

satyricon
satyricon  •  28 Noiembrie 2016, 03:26
Postat de nope pe 28 Noiembrie 2016, 00:04

Ce e obsesia asta cu "Mister" daca si manelistu de Reghe e "Mister" e clar , trebuie sa emigram

Unde sa emigrezi tu ma?! Pai pe tine te-au trimis francezii pachet inapoi in tara! Poate in India sau Pakistan sa emigrezi.

Vezi toate comentariile (11)
Comentează