Articol de GSP - Publicat miercuri, 28 decembrie 2016 21:34
Barcelona și Manchester City se duelează pe piața transferurilor și au pus ochii pe un star de la Borussia.
Ziarul As scrie că cele două formații vor să îl transfere pe Julian Weigl, mijlocașul de 21 de ani al formației germane. Neamțul are evoluții foarte bune în Bundesliga și i-a impresionat pe șefii celor două echipe, care vor să îl transfere în vara viitoare.
Weigl a semnat recent un contract cu Borussia, până în 2021, iar formația germană îl va ceda cu greu pe mijlocaș.
18.000.000 €este cota lui Weigl, potrivit transfermarkt.de
În acest sezon, Weigl a jucat 22 de meciuri pentru Bourssia și a marcat un gol.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!