FOTBAL  »  Superliga  »  RIVALITATE

Ultimele victorii le-au dat aripi "câinilor" » Dinamoviștii, ironii la adresa rivalilor: "Ar fi bine să jucăm numai cu Steaua"

Articol de GSP - Publicat luni, 02 ianuarie 2017 21:47

Dinamoviștii s-au impus în ultimele două întâlniri cu Steaua, iar Ionuț Nedelcearu a glumit pe seama rivalilor spunând că și-ar dori să joace doar cu Steaua în noul an.

"Ar fi bine să jucăm numai cu Steaua. Au însemnat foarte mult victoriile. Cu toții știm că este cel mai important meci pentru suporterii dinamoviști", a spus Nedelcearu la TV Sport ro.

Fundașul dinamovist a vorbit și despre posibilitatea ca Gabriel Torje să revină în Ștefan cel Mare, însă este de părere că mijlocașul are calitatea necesară pentru a evolua la un nivel mai înalt decât cel al Ligii 1.

"Torje la Dinamo? Sună foarte bine, dar cred că e greu de realizat. Cred că poate juca la un nivel mult mai ridicat decât cel al Ligii I", a adăugat Nedelcearu.

Dinamo a câștigat cu 3-1 meciul din Liga 1 și cu 4-1 partida tur din semifinalele Cupei Ligii. Meciul retur se va juca pe 2 martie.

Citește și:
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Liga 2
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Steaua, OUT! Decizie radicală care va fi adoptată în viitoarea ședință a Comitetului Executiv FRF
Liga 2
Steaua, OUT! Decizie radicală care va fi adoptată în viitoarea ședință a Comitetului Executiv FRF
Emil Boc sfidează Federația și le dă interzis rușilor la Cluj-Napoca: „Nu sunt de acord!”
Gimnastica
Emil Boc sfidează Federația și le dă interzis rușilor la Cluj-Napoca: „Nu sunt de acord!”
„Executat” de Becali, Mamadou Thiam e așteptat să semneze în Superliga
Superliga
„Executat” de Becali, Mamadou Thiam e așteptat să semneze în Superliga
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (35)
steaua.rusinea.europei
steaua.rusinea.europei  •  03 Ianuarie 2017, 14:13
Postat de jack_the_stripper pe 03 Ianuarie 2017, 11:41

Dupa ce, intre 25 mai 2011 si 9 august 2015, in 12 meciuri, Dinamo a obtinut doar... 3 remize, in ultimele noua meciuri, Dinamo a obtinut 3 victorii si a smuls 6 remize, prilej de umflat in pene pentru amatorii de coregrafii, care jinduiesc de atata timp dupa performante. E timpul sa se revina la normal, seria de 12 meciuri poate fi repetata...

deja s-a revenit la normal,gigi-stule! din 2005 pana-n 2011 ati bifat o singura victorie!plangeati numai cand auzeati numele DINAMO. daca e sa adunam meciurile care s-au disputat pana acum cu noul program play-off,play-out,sunt mai multe meciurile,sau tot atatea,ca in perioada 2011-2015. anul trecut au fost 4 meciuri,cu alea din Cupa Romaniei 6, si anu' asta 3 meciuri....deci au fost 9 meciuri doar intr-un an si ceva.ciocu' mic si joc de glezne!:)))))))))))))))

1629280413960765
Ioana Maria  •  03 Ianuarie 2017, 13:52
Postat de jack_the_stripper pe 03 Ianuarie 2017, 11:41

Dupa ce, intre 25 mai 2011 si 9 august 2015, in 12 meciuri, Dinamo a obtinut doar... 3 remize, in ultimele noua meciuri, Dinamo a obtinut 3 victorii si a smuls 6 remize, prilej de umflat in pene pentru amatorii de coregrafii, care jinduiesc de atata timp dupa performante. E timpul sa se revina la normal, seria de 12 meciuri poate fi repetata...

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

sooos1ck
sooos1ck  •  03 Ianuarie 2017, 13:27

Pai e Steaua sau nu e Steaua...nici voi nu mai stiti pe ce lume sunteti? xD

Vezi toate comentariile (35)
Comentează