FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Andone e încrezător că Dinamo va prinde play-off-ul: "Știu ce echipă avem și pe cine pregătesc" » Ce spune de ultimele transferuri

FOTO: Alex Nicodim
FOTO: Alex Nicodim

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 februarie 2017 12:14

Ioan Andone a prefațat în cadrul unei conferințe de presă meciul pe care Dinamo îl va disputa luni, în deplasare, împotriva Concordiei Chiajna. 

"Am muncit foarte mult în iarna asta, am obținut rezultate bune și ne-am mișcat bine în defensivă în cantonament. Urmează să nu mai primim goluri începând de mâine, cu Concordia, acesta este obiectivul nostru în această partidă. 

N-avem emoții, știu ce echipă avem, știu ce am pregătit și sunt covins că putem câștiga cele patru meciuri rămase. 

Chiajna nu are nimic de pierdut, dar suntem pregătiți să îi batem, trebuie neapărat să câștigăm", a spus Andone în cadrul conferinței de presă. 

Andone a vorbit și despre transferurile reușite de Dinamo în această iarnă. 

"V-am spus că vom face transferuri. Sunt jucători de calitate, iar cel puțin doi dintre ei se vor impune ca titulari, am văzut că au calitate.

I-am ales, i-am căutat foarte mult. Mai suntem în discuții pentru aducerea unui jucător, dar avem un lot echilibrat. Regretul meu e că nu i-am avut în pregătire, altfel vorbeam acum", a mai spus Andone. 

"Lotul e mai bun decât cel din vară. Spun asta pentru că eu antrenez jucătorii și am observat acest lucru" Ioan Andone

Citește și:
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Liga 2
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Emil Boc sfidează Federația și le dă interzis rușilor la Cluj-Napoca: „Nu sunt de acord!”
Gimnastica
Emil Boc sfidează Federația și le dă interzis rușilor la Cluj-Napoca: „Nu sunt de acord!”
Primul transfer serios al verii pentru Dinamo! A ajuns deja în cantonamentul din Polonia
Superliga
Primul transfer serios al verii pentru Dinamo! A ajuns deja în cantonamentul din Polonia
Gigi Becali a dat afară 4 jucători de la FCSB! MM Stoica recunoaște: „Îmi pare rău că n-am prelungit”
Superliga
Gigi Becali a dat afară 4 jucători de la FCSB! MM Stoica recunoaște: „Îmi pare rău că n-am prelungit”
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (6)
aldo_m
aldo_m  •  13 Februarie 2017, 22:51

ando e un prostovan cu putine clase care nu e in stare sa califice o echipa

zecs93
zecs93  •  12 Februarie 2017, 17:22
Postat de bakunin pe 12 Februarie 2017, 13:56

r3tardat ca orice dinamoist

s0gativa penala ce zici ?

cezars61
cezars61  •  12 Februarie 2017, 16:28

Nu prindem play-off-ul , Andone ... Ce va fi după aia - vai de capul tău . În veci nu vei mai antrena Dinamo .Ce folos ?! Vei îngropa Dinamo în play - out , dar vei fi îngropat și tu ca antrenor . Pleacă , poate alt antrenor ne va salva într-al 13-lea ceas ...

Vezi toate comentariile (6)
Comentează