FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - CFR CLUJ 1-4

VIDEO+FOTO CFR Cluj a făcut instrucție cu CSU Craiova, scor 4-1 » Oltenii au terminat în 10 jucători

Foto: Facebook CS Universitatea Craiova +8   FOTO
Foto: Facebook CS Universitatea Craiova

Articol de GSP - Publicat sambata, 01 aprilie 2017 17:06

CFR Cluj a câștigat, la Pitești, meciul cu CSU Craiova din etapa a treia a play-off-ului Ligii 1, scor 4-1.

Vezi meciul liveTEXT

CSU CRAIOVA - CFR CLUJ 1-4 (VIDEO)
Au marcat: Gustavo 49 p. / Deac 18, 73, Păun 20, Gomelt 69
Eliminare: Andrei Ivan pentru două galbene 89

Balul ardelenilor a fost deschis de reușita superbă a lui Deac din minutul 25. Jucătorul dorit și de Steaua a prins un șut senzațional de la 25 de metri, mingea a lovit bara transversală și a intrat în poarta lui Calancea. Selecționerul Christoph Daum a fost și el prezent la partidă și a rămas uimit de golul mijlocașului de 31 de ani.

Două minute mai târziu, oaspeții s-au desprins pe tabelă după ce Păun a împins în poartă o minge venită de la Deac.

Oltenii au revenit în joc imediat cum a început repriza secundă. Horj a făcut un henț în careu și Gustavo a transformat impecabil lovitura de pedeapsă.

CFR Cluj a refăcut diferența în minutul 69, când Gomelt a înscris cu un șut la colțul lung, după o pasă foarte bună de pe dreapta de la Omrani. Scorul final a fost stabilit de Deac, care a reușit și dubla în această seară.

Cu un minut înainte de finalul partidei, Andrei Ivan a văzut al doilea cartonaș galben pentru o intrare urâtă asupra lui Camora și a fost eliminat.

CSU Craiova ocupă locul 4 în play-off, cu 24 de puncte, în timp ce CFR Cluj e pe 2, cu 28 de puncte.

Echipele de start:

CSU Craiova: Calancea - Dimitrov, Screciu, Kelici, Briceag - Mateiu, Zlatinski, Băluță - Gustavo, Ivan, Bancu
Rezerve: Mingote, Dumitraș, Bucurică, Jazvici, Markovici, Burlacu, Bîrzan

CFR Cluj: Mincă - T. Lopes, Larie, Horj, Camora - Nascimento, Gomelt - Nouvier, A. Păun, Deac - Omrani
Rezerve: T. Marc, Peteleu, A. Mureșan, Rus, Sîrbu, Antal, Roman

 
 

Citește și:
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (105)
samertx
samertx  •  02 Aprilie 2017, 00:03
Postat de ando89 pe 01 Aprilie 2017, 23:54

Metre, aici n-aveam nici un interes special, chibitam doar. Am emoții mari mâine, nu știi niciodată la ce sa te aștepți de la un nou venit:)) Vedem și analizam, dar cu celeritate determinata de o buna dispoziție justificata. O seara bună:)

Metre, ești simpatic. Celeritatea este pentru mine o virtute, sunt oltean. :)) Și eu mă retrag. Somn ușor. Victorie Dinamo!

samertx
samertx  •  01 Aprilie 2017, 23:56
Postat de ando89 pe 01 Aprilie 2017, 23:44

Stai să vezi că în State sunt câteva ore în minus și să constati cum diaspora crede negresit si cu o credință mare campioană o echipă recent înființată:))

Nu cred că avut până acum un dialog în care să primim atâtea steluțe. E ceva putred acolo! :))

ando89
ando89  •  01 Aprilie 2017, 23:54
Postat de samertx pe 01 Aprilie 2017, 23:48

Comunitate neinformată, ce să le faci? Să le bați cadranele de la ceasurile elvețiene? :))

Metre, aici n-aveam nici un interes special, chibitam doar. Am emoții mari mâine, nu știi niciodată la ce sa te aștepți de la un nou venit:)) Vedem și analizam, dar cu celeritate determinata de o buna dispoziție justificata. O seara bună:)

Vezi toate comentariile (105)
Comentează