INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

GALERIE FOTO + VIDEO Spectator la recital » Căpitan pentru Lazio la duelul cu Napoli, Ștefan Radu este făcut praf de presa italiană

Foto: Guliver/GettyImages +13   FOTO
Foto: Guliver/GettyImages

Articol de - Publicat luni, 10 aprilie 2017 10:54

Ștefan Radu și-a arătat din nou lacunele, căpitanul biancocelestilor fiind depășit la două goluri. "De multe ori defazat, nu merită notă de trecere", l-a criticat Il Messagero, în timp ce Corriere dello Sport l-a catalogat drept "slab".

Revenire de prost augur pentru Ștefan Radu, exclus tactic contra Romei. Tocmai când a purtat iar banderola de căpitan, în absența lui Biglia, fundașul român a prins o zi proastă.

În tonul lui Lazio, care a plătit decontul calificării în finala Cupei. 0-3 cu Napoli, Radu fiind spectator la două din golurile vizitatorilor (fără Chiricheș).

La primul, reușit de Callejon, nu a acoperit zona pe bara a doua și a admirat assistul servit de Hamsik. Iar la ultimul s-a uitat cum Zielinski îi așază mingea pe șut lui Insigne, fără să aibă vreo reacție.

Vezi AICI rezumatul VIDEO al meciului!

Echipele de start:

Lazio: Strakosha - Bastos, Wallace, Șt.Radu - Basta, Murgia, Parolo, Lukaku - Milinkovici-Savici, Anderson - Immobile
Rezerve: Adamonis, Vargici - Alberto, Biglia, Cardoselli, Crecco, Dordevici, Patric, Hoedt, Keita, Lombardi, Tounkara

Napoli: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Strinici - Allan, Jorginho, Hamsik - Callejon, Mertens, Insigne
Rezerve: Rafael, Sepe - Chiricheș, Diawara, Leandrinho, Ghoulam, Maggio, Maksimovici, Milik, Pavoletti, Rog, Zielinski

  • "Jocul echipei lui Sarri s-a dezvoltat pe flancul opus pentru a închide acțiunile în spatele lui Radu", remarcă lalaziosiamonoi.it.
  • "Întârziat în intervenții în multe situații, a încercat să se revanșeze după pauză, în sistemul cu 4 fundași, dar nu merită notă de trecere", l-a criticat Il Messaggero (nota 5).
  • "L-a pierdut pe Callejon la 0-1, rău plasat, meci insuficient", Lazionews.eu. 
  • "Lent la acoperire", Datasport.
  • Iar Corriere dello Sport a conchis, concis: "Slab".

5,5e nota primită de Radu, pentru cele 90 de minute cu Napoli, în Gazzetta dello Sport. Aceeași în Corriere dello Sport. Lazionews i-a dat doar 4,5

Citește și:
În timp ce „U” Cluj câștiga în Giulești, peste 500 de fani ai alb-negrilor erau într-o altă capitală europeană
Baschet
În timp ce „U” Cluj câștiga în Giulești, peste 500 de fani ai alb-negrilor erau într-o altă capitală europeană
Scandal! La 36 de ani, fosta campioană din tenis e într-o relație cu soțul celei mai bune prietene: „Trădare! Sunt un cuplu acum”
Tenis
Scandal! La 36 de ani, fosta campioană din tenis e într-o relație cu soțul celei mai bune prietene: „Trădare! Sunt un cuplu acum”
Dan Nistor a înscris din nou pe Giulești și a dat declarația serii: „Chiar dacă m-au înjurat, îmi plac”
Superliga
Dan Nistor a înscris din nou pe Giulești și a dat declarația serii: „Chiar dacă m-au înjurat, îmi plac”
Fanii Universității, scandalizați de condițiile din București: „Când veniți la Cluj, vă descălțați!”
Superliga
Fanii Universității, scandalizați de condițiile din București: „Când veniți la Cluj, vă descălțați!”
Carburanții se pot scumpi considerabil în România. Motorina poate ajunge chiar la 12 lei/l
Profit.ro
Carburanții se pot scumpi considerabil în România. Motorina poate ajunge chiar la 12 lei/l
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (2)
adianghelescu
adianghelescu  •  10 Aprilie 2017, 15:17

lasa ca au fost fulminanti chiricash, *** si *** stancu numai spun de ardei *** care a fost fabulos cu norwich

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

vicol_vali
vicol_vali  •  10 Aprilie 2017, 14:23

Gazzetta și Corriere în dau cea mai bună notă din apărare. Lazonews îl trec și pe Wallace la gol, pentru că acea centrare nu trebuia să plece, dar îl notează cu 5,5. Oricum nu mai vine la națională. :)))).

Vezi toate comentariile (2)
Comentează