FOTBAL  »  NATIONALA  »  DECLARAŢII

Încă un contestatar pentru Daum: "Fotbalul românesc nu e pregătit pentru un antrenor străin la echipa națională"

FOTO: Cristi Preda
FOTO: Cristi Preda

Articol de GSP - Publicat marti, 13 iunie 2017 08:22

Aurel Țicleanu, tehnician în prezent liber de contract, a vorbit despre situația echipei naționale a României și e de părere că aducerea unui selecționer străin nu a reprezentat o soluție bună pentru prima reprezentativă. 

"Ar trebui trasă o linie și să avem o discuție cu guvernanții, împreuna cu toate federațiile, pentru că tot sportul a luat-o la vale.

Optsprezece ani și jumătate am fost antrenor în străinătate, nu m-am dus eu de capul meu acolo, așa cum nici Daum nu a venit de capul lui aici. Nu de ieri de azi se practică aducerea unor antrenori străini.

Cred că fotbalul românesc nu e pregătit pentru un antrenor străin la echipa națională. N-am nimic cu Daum, e un profesionist, dar nu cred că suntem la nivelul de a apela la serviciile unui astfel de antrenor", a declarat Aurel Țicleanu, la Radio Sport Total FM. 

Citește și:
Mihai Stoica a întors-o ca la Urziceni » Ce s-a ales de amenințarea cu demisia: „Să nu se mai ducă după fentă”
Superliga
Mihai Stoica a întors-o ca la Urziceni » Ce s-a ales de amenințarea cu demisia: „Să nu se mai ducă după fentă”
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
Stiri extrasport
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
FC Argeș își pierde golgeterul! Gazeta are numele: primii trei jucători care pleacă sigur în vară
Superliga
FC Argeș își pierde golgeterul! Gazeta are numele: primii trei jucători care pleacă sigur în vară
Ultima speranță a „cetățenilor” e fiica lui Pep! » Maria, luată cu asalt pe rețele
Campionate
Ultima speranță a „cetățenilor” e fiica lui Pep! » Maria, luată cu asalt pe rețele
Schimbare importantă pregătită în facturile de telefonie din România
Profit.ro
Schimbare importantă pregătită în facturile de telefonie din România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Un fost fotbalist român este judecat în Anglia, după ce a înjunghiat un jurnalist la ordinul Iranului!

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86


Comentarii (8)
mountytoma
mountytoma  •  13 Iunie 2017, 15:54

nu ne deranjeaza atat prezenta unui neamt la nationala, oricum nepotrivita!, cat ne deranjeaza securistul care conduce FRF!

mioriticul
mioriticul  •  13 Iunie 2017, 12:14
Postat de haudinamo pe 13 Iunie 2017, 11:20

Nu e pregatit pentru un antrenor strain prost. Pentru unul BUN ar cam fi pregatit de mult.

Bun ... si preferabil gratis. E plina lumea si toti vor sa vina in tara miticilor

auge
auge  •  13 Iunie 2017, 12:11

Pentru un fotbal muribund, scufundat in noroi, nu ai nevoie de un profesionist de afara. Arunci banii degeaba. Mai bine un antrenor roman, obisnuit cu cumetriile, care sa mimeze ca antreneaza un an-doi. Mediocritatea fotbalului romanesc actual nu poate fi schimbata peste noapte. Asa ceva doar ziaristii pot sustine.

Vezi toate comentariile (8)
Comentează