FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - ARMENIA 1-0

Căpitanul României, dezumflat după victoria cu Armenia: "Sunt dezamăgit, ne chinuim la fiecare meci. N-avem speranțe la cum jucăm"

Articol de GSP - Publicat vineri, 01 septembrie 2017 23:59

Căpitanul Vlad Chiricheș a fost foarte supărat după victoria României în fața Armeniei, scor 1-0, și a oferit câteva declarații interesante.

"E o victorie obținută greu. A fost un joc care nu-ți dă speranțe că poți obține mai mult. Mă simt dezamăgit de ce se întâmplă în această campanie de calificare. E trist. Ne chinuim la fiecare meci. 11 la 11 ar fi fost greu. Nu știu... Nu știu dacă e un rezultat mincinos, dar e un rezultat obținut ușor întâmplător.

Șansele la calificare sunt extrem de mici. Vom încerca să câștigăm în Muntenegru. Stăm la mâna tuturor. Nu-mi pot explica de ce am avut o asemenea campanie. N-am schimbat mulți jucători față de precedenta campanie.

Cred că trebuie să se facă o analiză amănunțită de către cei din FRF și să ia o decizie. Ne-am chinuit campania asta. Nu știu ce-aș mai putea spune. Mă simt dezamăgit de rezultatul din seara asta. Nu cred că am jucat un fotbal care să ne dea speranțe", a declarat Chiricheș la TV Digi Sport.

"Șanse nu cred că mai sunt, dar vom lupta pentru țara noastră și sper să câștigăm cu Muntenegru" Andrei Ivan

CLASAMENTUL GRUPEI E:

Echipă Puncte
1. Polonia 16p
2. Muntenegru 13p
3. Danemarca 13p
4. România 9p
5. Armenia 6p
6. Kazahstan 2p

Meciurile următoare: 

  • 4 septembrie 2017: Armenia- Danemarca, Muntenegru- România, Polonia- Kazahstan
  • 5 octombrie 2017: România-Kazahstan, Muntenegru-Danemarca, Armenia-Polonia
  • 8 octombrie 2017: Danemarca- România, Kazahstan- Armenia, Polonia-Muntenegru 

Citește și:
„I-am desenat o inimioară cu ruj pe uşă” » Ce face acum modelul care l-a exasperat pe Becali la FCSB: „Păpușa de pluș nu e de la vrăjitoare!”
Superliga
„I-am desenat o inimioară cu ruj pe uşă” » Ce face acum modelul care l-a exasperat pe Becali la FCSB: „Păpușa de pluș nu e de la vrăjitoare!”
David Popovici, întâlnire specială cu Papa Leon al XIV-lea » Ce cadou i-a oferit campionul olimpic
Altele
David Popovici, întâlnire specială cu Papa Leon al XIV-lea » Ce cadou i-a oferit campionul olimpic
Clubul din Superliga nu mai poate folosi propriul stadion! Varianta de urgență
Superliga
Clubul din Superliga nu mai poate folosi propriul stadion! Varianta de urgență
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
Superliga
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (9)
mordved
mordved  •  02 Septembrie 2017, 19:45

Avem, avem, dar sunt convocati aceeasi fosti, actuali si viitori fecesebisti. Asta e vina capitala a lui Daum.

mordved
mordved  •  02 Septembrie 2017, 19:44
Postat de mega2005 pe 02 Septembrie 2017, 01:52

Nu mai suntem competitivi....nu mai avem jucatori.

Avem, avem, dar sunt convocati aceeasi fosti, actuali si viitori fecesebisti. Asta e vina capitala a lui Daum.

mordved
mordved  •  02 Septembrie 2017, 19:41

cap de cal face joc dublu; in PR ca pe teren e o hahalera.

Vezi toate comentariile (9)
Comentează