FOTBAL  »  LIGA 2  »  ANTRENOR

Probleme mari pentru un club de tradiție » Antrenorul a dezertat și vrea să semneze cu altă echipă

FOTO: Cornel Biholari
FOTO: Cornel Biholari

Articol de GSP - Publicat miercuri, 20 septembrie 2017 15:54

Deși își anunțase intențiile serioase pentru promovarea în Liga 1, UTA Arad trece prin momente complicate în actualul sezon din Liga 2. După opt etape, arădenii se află doar pe locul 13, cu nouă puncte. Mai nou, UTA se confruntă cu probleme importante pe banca tehnică.

Adrian Falub, tehnicianul care i-a luat locul lui Adrian Mihalcea la începutul lunii septembrie, a părăsit orașul marți seara, fiind hotărât să o părăsească pe UTA.

Conform sportarad.ro, acesta ar avea o ofertă concretă din partea lui U Cluj, club ce evoluează în Liga a 3-a. În plus, tehnicianul ar fi nemulțumit de unele probleme organizatorice ale formației arădene.

"Din punct de vedere contractual, clubul UTA are antrenor principal. Din păcate, Adrian Falub a decis să părăsească Aradul în această noapte, fără acordul nostru. Presupunem că motivul ar fi oferta pe care o are de la Universitatea Cluj. Clubul UTA nu este în căutarea unui alt antrenor, pentru că are deja unul angajat", au declarat oficialii arădeni, conform aceleiași surse. 

Citește și:
Petrolul a bătut palma cu noul antrenor! Azi semnează contractul
Superliga
Petrolul a bătut palma cu noul antrenor! Azi semnează contractul
Fostul număr 7 WTA a luat pauză de la tenis, dar se bucură de turneul de la Miami: „Te iubesc!”
Tenis
Fostul număr 7 WTA a luat pauză de la tenis, dar se bucură de turneul de la Miami: „Te iubesc!”
România U21, victorie uriașă în Kosovo! Situația în preliminariile Euro 2027
Nationala
România U21, victorie uriașă în Kosovo! Situația în preliminariile Euro 2027
Lângă cine a fost fotografiată Andreea Esca la Istanbul! Monument de tristețe la final
Nationala
Lângă cine a fost fotografiată Andreea Esca la Istanbul! Monument de tristețe la final
EXCLUSIV Restricție drastică la trecerea
Profit.ro
EXCLUSIV Restricție drastică la trecerea "ocazională" a frontierei cu țigări pentru uz personal
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Adrian Porumboiu, dezlănțuit după Turcia – România: „Vrem să batem cu ăsta? Nu ți-e rușine, porcovane?”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează