FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Becali și-a distrus un jucător: "A crezut că toate curvele sunt ale lui. Am avut câteva filmări cu el"

Articol de GSP - Publicat marti, 10 octombrie 2017 17:52

Gigi Becali a explicat de ce l-a scos din lot pe Cătălin Golofca (mijlocaș/27 de ani), jucătorul venit în vară de la FC Botoșani pentru 400.000 de euro și 60% dintr-un eventual transfer.

"Golofca a venit în București și a zis că l-a prins pe Dumnezeu de picior și că toate curvele de aici sunt ale lui. Am avut câteva filmări cu el și i-am zis că nu mai are voie nici măcar la restaurant să mănânce.

A venit la Palat și mi-a zis să-l iert și să-i mai dau șansă. El de-aia nu mai putea să alerge. I-am dat niște bani înainte, a dat de femei", a declarat Gigi Becali la TV Digi Sport.

"N-are Cătălin față de mare gigolo. Îmi pare rău pentru el. E adevărat că el a fost un pic excitat de faptul că a ajuns la București. Nu știu dacă a greșit. Îmi pare rău că se aud lucrurile astea. Eu cred în continuare în el" Valeriu Iftime - patron FC Botoșani

"E clar că mirajul Bucureștiului e diferit față de Botoșani. Poți merge la club, la teatru, la film aici. Cred că trebuie să existe un echilibru. Dacă ieși la masă cu o domnișoară nu cred că e ceva rău. Nu știu în ce ipostaze a fost filmat copilul ăsta, dar mergi în orice campionat în lumea asta și vezi că cei mai importanți jucători ies la cină. E important să știi să gestionezi asta. Gigi Becali a transmis un mesaj «Golofca, îți mai dau o șansă»" Ilie Dumitrescu

5 meciuri
a jucat Golofca pentru FCSB în acest sezon de Liga 1

650.000 €e cota de transfer a lui Golofca, conform transfermarkt.de

Citește și: Becali confirmă GSP și anunță cât va plăti pentru Nemec + Alibec, pe punctul de plecare: "Se poate întâmpla ca la Gnohere"

Citește și:
Gigi Becali, prima reacție despre vestea că Florin Tănase ar fi refuzat-o pe FCSB: „Poate aduc unul de 5 ori mai bun”
Superliga
Gigi Becali, prima reacție despre vestea că Florin Tănase ar fi refuzat-o pe FCSB: „Poate aduc unul de 5 ori mai bun”
„I-am desenat o inimioară cu ruj pe uşă” » Ce face acum modelul care l-a exasperat pe Becali la FCSB: „Păpușa de pluș nu e de la vrăjitoare!”
Superliga
„I-am desenat o inimioară cu ruj pe uşă” » Ce face acum modelul care l-a exasperat pe Becali la FCSB: „Păpușa de pluș nu e de la vrăjitoare!”
Când e tragerea la sorți a „țintarului” Surperligii: U Cluj și Dinamo au avut cerințe speciale la evenimentul de la Marriott
Superliga
Când e tragerea la sorți a „țintarului” Surperligii: U Cluj și Dinamo au avut cerințe speciale la evenimentul de la Marriott
Și-a lăsat iubitul fotbalist și se căsătorește cu ispita de la Insula Iubirii: „Felicitări, frate!”
Campionate
Și-a lăsat iubitul fotbalist și se căsătorește cu ispita de la Insula Iubirii: „Felicitări, frate!”
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (63)
mosvasile
mosvasile  •  11 Octombrie 2017, 09:59

Transferul lui Golofca a fost de fatada sa mascheze alianta cu clubul lui Iftime,pentru play-off.Becali isi completeaza grupul cluburi de vasale in vederea play-off pe care le momeste cu transferuri de jucatori pentru sume umflate-Viitorul,Craiova si Pandurii.Anul trecut in cazul Viitorului a fost un accident,in acel 1-1 din returul play-off -cand a fost stricat scenariul "bunul investitor pierzand titlul de campion- pentru ca Hagi "a incurcat borcanele", prin introducerea spre final a lui Tucudean si Vlad Morar care nu faceau parte din distributie si care au produs un nou" caz Bunica",de la Gloria Buzau stricand spectacolul...

bakunin
bakunin  •  11 Octombrie 2017, 09:57
Postat de steaua1986forever pe 10 Octombrie 2017, 22:21

Eu ma intreb cum sa te cheme "Danut" si sa ai peste 60 de ani? Ca esti agricultor, e treaba ta.....dar nu te mai da baiat de cartier cand esti nascut la tara....

Cauta-l pe fb sa vezi ce fatza are...dar sa nu mananci cu vreo ora inainte

bakunin
bakunin  •  11 Octombrie 2017, 09:55
Postat de ropo pe 11 Octombrie 2017, 03:10

Ca *** pe plantatie,asa e in tirla fcsb

Mare prostovan esti; nu-mi imaginez cum ai gasit orificiul prin care sa plonjezi in lumea asta :))))

Vezi toate comentariile (63)
Comentează