INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  GRUPE EUROPA LEAGUE

VIDEO Moți a marcat în Europa League pentru Ludogoreț » Cum s-a descurcat Keșeru

Moți, celebrând alături de colegi golul cu Sporting // FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat joi, 19 octombrie 2017 23:04

Cosmin Moți, fundașul celor de la Ludogoreț, a reușit să înscrie pentru echipa sa în meciul din deplasare din Europa League cu Sporting Braga, câștigat de bulgari cu 2-0.

Fundașul român a deschis scorul în minutul 25, marcând cu capul după o centrare perfectă a lui Wanderson.

VIDEO cu golul românului

A doua reușită a bulgarilor a venit în urma unui autogol, Raul Michel Melo da Silva învingându-și propriul portar în minutul 56.

Claudiu Keșeru, celălalt român de la Ludogoreț, a început meciul de pe banca de rezerve, fiind introdus pe teren în minutul 83.

Ludogoreț e lider în Grupa C, cu 7 puncte, urmată de Braga, cu 6 puncte. Hoffenheim e pe 3, cu 3 puncte, în timp ce Basakeshir e codașa grupei, cu un singur punct acumulat.

Vezi toate rezultatele din Europa League aici!

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga