SPORTURI  »  HANDBAL  »  CM DE HANDBAL

Jucătoarea care a speriat oamenii din sală la meciul cu Spania dezvăluie ce s-a întâmplat: "Mi s-au amestecat puțin gândurile!"

Foto: Marius Ionescu/Gazeta Sporturilor
Foto: Marius Ionescu/Gazeta Sporturilor

Articol de - Publicat joi, 07 decembrie 2017 12:47

Accidentată în meciul cu Spania, când s-a lovit cu capul de suprafața de joc, interul stânga Cristina Zamfie Florianu, va fi menajată, cel mai probabil, în meciul de diseară cu Angola.

La antrenamentul naționalei României de miercuri seara, care a avut loc în sala de antrenament de la Trier, antrenorul Ambros Martin a trimis câteva fete să se pregătească separat.

Pe lângă Cristina Neagu, Crina Pintea, Valentina Elisei Ardean, Melinda Geiger și Eliza Buceschi, care au bifat cele mai multe minute în disputa cu Spania, s-a aflat și Cristina Zamfir.

Interul stânga s-a lovit grav, cu capul de suprafața de joc, în minutul 48, atunci când a scos o aruncare de la 7 metri (imagini AICI).

Ieri, la antrenament, Cristina a făcut dar mișcări de streching. "Cristina e sub control. Va trebui să intre treptat la efort. Va fi aptă la partida cu Franța",a declarat doctorul echipei naționle, Florin Ciocoiu.

Jucătoarea a spus și ea că totul este în regulă. "În seara meciului am avut așa puțin gândurile amestecate, de la căzătură, dar acum sunt bine", a glumit Cristina. 

România și Angola se vor duela de la ora 19:00, în grupele Campionatului Mondial de handbal feminin din Germania. Meciul este liveTEXT pe GSP.RO și în direct pe TV Telekom Sport.

Citește și:
Nemții și francezii au reacționat imediat după Bayern - PSG: „OUT cu scandal”
Liga Campionilor
Nemții și francezii au reacționat imediat după Bayern - PSG: „OUT cu scandal”
Gică Hagi, impresionat de un jucător din Superliga: „După 7 minute am zis: «Hai să-l luăm!»”
Superliga
Gică Hagi, impresionat de un jucător din Superliga: „După 7 minute am zis: «Hai să-l luăm!»”
Manuel Neuer, înfrânt de PSG: „Când vezi ce au făcut ei...”
Liga Campionilor
Manuel Neuer, înfrânt de PSG: „Când vezi ce au făcut ei...”
Simona Țăranu a „fugit” din România: „Am sărbătorit altfel”
Stiri extrasport
Simona Țăranu a „fugit” din România: „Am sărbătorit altfel”
EXCLUSIV Gică Popescu vinde un centru comercial gigantului britanic M Core
Profit.ro
EXCLUSIV Gică Popescu vinde un centru comercial gigantului britanic M Core
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Premieră după 2002! Chinezul Wu Yize devine campion mondial, după ce l-a învins în frame decisiv pe Shaun Murphy!

Costel Gâlcă, întrebat despre demisie după Rapid - CFR: „Normal să fie frustrați. Vom vedea”


Comentarii (1)
ceaiuri
ceaiuri  •  07 Decembrie 2017, 13:33

astazi ar tb sa vedem pe teren si alte jucatoare care au jucat mai putin pt inca 2 puncte

Vezi toate comentariile (1)
Comentează