SPORTURI  »  TENIS  »  WTA

Răspuns halucinant al unui politician român: "Cine e Simona Halep?!"

FOTO: Guliver/ Getty Images
FOTO: Guliver/ Getty Images

Articol de GSP - Publicat vineri, 05 ianuarie 2018 20:08

Radu Mazăre, fostul edil al orașului Constanța, în prezent dispărut în Madagascar din cauza problemelor pe care le are cu legea, a fost protagonistul unui dialog incredibil în urmă cu patru ani.

La scurt timp după ce în 2014 Simona Halep a fost declarată Cetățean de Onoare al orașului Bușteni, Mazăre a avut un schimb de replici halucinant cu primarul din micuțul oraș de pe Valea Prahovei. 

Acesta l-a întrebat pe extravagantul politician dacă știe că tenismena a devenit Cetățean de Onoare în Bușteni, iar răspunsul lui Mazăre a fost unul de neimaginat: "Cine e Simona Halep?", scrie TV Telekom Sport. 

Între timp, Simona Halep a devenit lider mondial în clasamentul WTA, în timp ce Mazăre a pierdut șefia Primăriei din Constanța, iar problemele sale cu justiția au devenit tot mai pregnante.

Citește și:
Kosovo U21 - România U21, în preliminariile EURO » Vermeșan deschide scorul
Nationala
Kosovo U21 - România U21, în preliminariile EURO » Vermeșan deschide scorul
Fostul număr 7 WTA a luat pauză de la tenis, dar se bucură de turneul de la Miami: „Te iubesc!”
Tenis
Fostul număr 7 WTA a luat pauză de la tenis, dar se bucură de turneul de la Miami: „Te iubesc!”
Lângă cine a fost fotografiată Andreea Esca la Istanbul! Monument de tristețe la final
Nationala
Lângă cine a fost fotografiată Andreea Esca la Istanbul! Monument de tristețe la final
Decizia luată de FRF, a doua zi după eșecul României cu Turcia
Nationala
Decizia luată de FRF, a doua zi după eșecul României cu Turcia
EXCLUSIV Restricție drastică la trecerea
Profit.ro
EXCLUSIV Restricție drastică la trecerea "ocazională" a frontierei cu țigări pentru uz personal
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Adrian Porumboiu, dezlănțuit după Turcia – România: „Vrem să batem cu ăsta? Nu ți-e rușine, porcovane?”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (9)
merace
merace  •  06 Ianuarie 2018, 16:36

Pesemne el a auzit doar de Mazarenka! :D

1442336789396148
Nicolae Nicolae  •  06 Ianuarie 2018, 09:24

El nu le avea cu sportul,el era cu femeile si cu discotecile.acolo stim cu toti ce se mai si consuma.albitura la greu

spinoza
spinoza  •  06 Ianuarie 2018, 01:37

Halep e cea care n-o sa-ti aduca chiftele la Jilava!

Vezi toate comentariile (9)
Comentează