INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

Mircea Lucescu anunță următorul pas din cariera lui Răzvan: "Se va răzbuna pentru ce s-a întâmplat anul ăsta"

Articol de GSP - Publicat marti, 08 mai 2018 20:31

Mircea Lucescu (72 de ani) dezminte orice discuție avută de el sau de fiul său, Răzvan, cu cei de la Șahtior Donețk.

PAOK Salonic a terminat pe locul 2 în Grecia, fiind depunctată din cauza incidentelor petrecute la derby-urile cu Olympiakos și AEK Atena. La ultimul, patronul formației a intrat înarmat pe teren după ce arbitrul nu a validat golul marcat în prelungiri de Varela. Vezi detalii AICI!

"Nu au existat discuții cu cei de la Șahtior Donețk. Eu sunt devotat sută la sută cauzei mele, aceea de a califica Turcia la Campionatul European din 2020. Pe 5 iulie reluăm pregătirile, cu un amical împotriva Rusiei, la Moscova.

Răzvan se descurcă excelent la PAOK. Nici vorbă să plece la Șahtior sau în altă parte. Rămâne în Grecia și se va răzbuna pentru ce s-a întâmplat anul ăsta.

Problema acolo a fost că AEK și Olympiakos s-au temut să joace împotriva lor. În meciurile directe nu au făcut altceva decât să provoace. Toată lumea a fost împotriva lor. Pentru mine și pentru adevărații fani, PAOK este campioana Greciei", a declarat "Il Luce" conform gazzeta.gr.

Citește și:
Dan Șucu, Mihai Rotaru, Mihai Stoica și Iuliu Mureșan au semnat o petiție și i-au trimis-o lui Nicușor Dan: „Nu are ce căuta în vestiar!”
Superliga
Dan Șucu, Mihai Rotaru, Mihai Stoica și Iuliu Mureșan au semnat o petiție și i-au trimis-o lui Nicușor Dan: „Nu are ce căuta în vestiar!”
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Campionate
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Dinamo sparge banca pentru ultimul transfer! » Poate ajunge la 1,7 milioane de euro
Superliga
Dinamo sparge banca pentru ultimul transfer! » Poate ajunge la 1,7 milioane de euro
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Campionate
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Profit.ro
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (12)
100692244141081
John Milne  •  08 Mai 2018, 23:08
Postat de gabisp pe 08 Mai 2018, 22:42

Da, domnule Lucescu, daca i s-ar fi intamplat asa ceva fiului Dvs. in Romania ( mie imi pare rau ca i s-a INTAMPLAT, oriunde ar fi fost locul, pentru ca i s-a furat munca de 1 an de zile ...) eu cred ca ati fi reactionat atacand Romania, in genere, si catalogand-o ca fiind ultima tara din lume...Cu strainii, imi pare rau sa o spun, sunteti cu mult mai conciliant !...Si nu stiu de ce, pentru ca sunteti roman, totusi...Iar lucruri urate ( si mult mai grave decat la noi ) se intampla peste tot in lumea fotbalului...

Pai este ultima tara . Nu sunteti in stare sa consttruiti o autostrada . Numai smecherii aveti in cap . Vai de capul vostru .

ucv1948
ucv1948  •  09 Mai 2018, 08:53
Postat de paiazze pe 09 Mai 2018, 00:17

Bine-a zis cine-a zis "razbunarea-i arma prostului"...

Cand stai in spatele tastaturii, si ragaind a bere scrii mesaje fara fond , e usor sa ii judeci pe altii ...

ucv1948
ucv1948  •  09 Mai 2018, 08:50

Nu trebuie sa plece R Lucescu de la PAOK .... Trebuie sa ramana si sa lupte pt nedreptatea care i s-a facut ... Fotbalul se joaca pe teren nu pe la comisii ... AEKa castigat un campionat nedrept

Vezi toate comentariile (12)
Comentează