Articol de GSP - Publicat duminica, 27 mai 2018 23:52
Alexandru Băluță și Alexandru Mitriță au fost, fără îndoială, cei mai importanți jucători ai Craiovei în acest sezon. La finalul victoriei cu Hermannstadt din finala Cupei, cei doi s-au afișat împreună la unul dintre interviuri, Băluță dezvăluind că cei doi nu aveau o relație prea solidă atunci când jucau la Viitorul.
"Trebuie să câștigăm pe aceeași linie dacă vrem să mai aducem trofee la Craiova. Voi vorbi cu patornul ca eu și Băluță să plecăm la pachet, dacă e să ne transferăm. La început nu ne suportam când eram la Viitorul, era rivalitate între noi, dar la Craiova ne-am împrietenit. Ne-am creat niște relații frumoase și acum totul funcționează perfect între noi.
Nu ne gândim la titlu încă, mai avem mult de munit, iar asta trebuie să o arătăm în sezonul viitor", a declarat Alexandru Băluță, la TV Digi Sport.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!
Vezi VIDEO de la meci!