INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  COSTA RICA - SERBIA 0-1

VIDEO + FOTO Costa Rica - Serbia 0-1 » Victorie tensionată a sârbilor! Vezi AICI golul superb al lui Kolarov

Foto: Reuters +18   FOTO
Foto: Reuters

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 iunie 2018 15:00

Serbia s-a impus în fața reprezentativei din Costa Rica, scor 1-0, și este primul lider al grupei E a Mondialului.

Cu o garnitură de gală, valorând mai bine de 200 de milioane de euro, sârbii au pedalat în gol timp de 45 de minute. Mai aproape de gol au fost adversarii. Giancarlo Gonzalez a fost scăpat din marcaj în interiorul careului mic, dar a trimis cu capul mult peste poartă. Mijlocașul de zeci de milioane de euro al lui Lazio, Milinkovic-Savic, a încercat o reluare spectaculoasă, din foarfecă, dar a fost oprit de tușier.

Nici repriza secundă nu a fost mai spectaculoasă. După o ratare imensă a lui Mitrovic, din situație de 1 la 1 cu Keylor Navas, veterenul Aleksandar Kolarov a marcat. Și a făcut-o într-un mare fel! A transformat impecabil o lovitură liberă de la 25 de metri.

Finalul a fost lipsit de evenimente notabile la cele două porți. Serbia a temporizat jocul, a plimbat bine mingea, ajungând la o posesie de 62 la sută, și devine primul lider al grupei E de la Mondial.

Minutele de prelungire au fost marcate de o dispută între Matic și antrenorul celor din Costa Rica, gestionat excelent de centralul senegalez Malang Diedhiou:

Brazilia și Elveția, celelalte componente ale grupei, joacă astăzi, de la 21:00.

Costa Rica - Serbia 0-1
A marcat: Kolarov '56

Costa Rica: Navas - Gamboa, Acosta, Gonzalez, Duarte, Calvo - Vanegas, Guzman Perez, Borges, Ruiz - Urena
Rezerve: Moreira, Pemberton, Azofeifa, Bolanos, Campbell, Colindres, Gutierrez, Oviedo, Smith, Tejeda, Wallace, Waston
Antrenor: Oscar Ramirez

Serbia: Stojkovic - Ivanovic, Milenkovic, Tosic, Kolarov - Matic - Milivojevic - Tadic, Milinkovic-Savic, Ljajic - Mitrovic
Rezerve: Dmitrovic, Rajkovic, Grujic, Jovic, Kostic, Prijovic, Radonjic, Rodic, Rukavina, Spajic, Veljkovic, Zivkovic
Antrenor: Mladen Krstajic

Arbitru: Malang Diedhiou
Stadion: Cosmos Arena (Samara)

104
meciuri are Branislav Ivanovic pentru Serbia, fiind cel mai selecționat fotbalist din istorie (incluzând aici selecțiile din naționalele fostei Iugoslavii, Serbiei și Muntenegrului). Pe 2 e Dejan Stankovic, cu 103

 
 

Citește și:
Fotbalistul suspendat pentru dopaj a cucerit-o pe actrița din America: „Te completează atât de bine”
Campionate
Fotbalistul suspendat pentru dopaj a cucerit-o pe actrița din America: „Te completează atât de bine”
Zeljko Kopic l-a scos din lot: 99% pleacă de la Dinamo!
Superliga
Zeljko Kopic l-a scos din lot: 99% pleacă de la Dinamo!
Dennis Politic este istorie la FCSB! Cedat la reduceri + Care este situația cu Dinamo
Superliga
Dennis Politic este istorie la FCSB! Cedat la reduceri + Care este situația cu Dinamo
Fotbalistul de națională ascunde o relație cu vedeta de la Insula Iubirii: „Ea nu s-a putut abține”
Campionate
Fotbalistul de națională ascunde o relație cu vedeta de la Insula Iubirii: „Ea nu s-a putut abține”
Carburanții se pot scumpi considerabil în România. Motorina poate ajunge chiar la 12 lei/l
Profit.ro
Carburanții se pot scumpi considerabil în România. Motorina poate ajunge chiar la 12 lei/l
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (8)
sala_dalles
sala_dalles  •  17 Iunie 2018, 17:30

Comentatorii cred ca erau banateni . Mai era putin si imi spargeau ecranul cind atacau belgradenii !

luciann
luciann  •  17 Iunie 2018, 16:55

Forza Europa!

dinamo_fan
dinamo_fan  •  17 Iunie 2018, 16:32

Comparabil golul cu al lui Ronaldo :)

Vezi toate comentariile (8)
Comentează