FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - FC VOLUNTARI 2-0

Surpriza neplăcută trăită de Hagi înaintea meciului cu Voluntari: "Aveam la mine tricou de schimb și am plecat"

Articol de GSP - Publicat luni, 06 august 2018 20:32

Gică Hagi a fost suspendat pentru meciul de astăzi câștigat cu FC Voluntari, scor 2-0, și în locul său pe bancă a stat Cătălin Anghel. Hagi s-a arătat surprins neplăcut înaintea partidei când a aflat că nu poate sta în vestiar și a urcat în tribuna oficială.

"Eu sunt managerul, antrenorul a fost pe bancă (n.r. Cătălin Anghel). Eu mi-am făcut datoria să vin, să spun câteva cuvinte, dar meritul e al jucătorilor și al antrenorilor.

Imediat când am ajuns la stadion mi s-a spus că n-am voie să stau în vestiar. A fost o surpriză pentru mine. Echipa a acuzat șocul în prima repriză, apoi și-a revenit. Aveam la mine tricou de schimb, că transpir mult, dar am aflat apoi că n-am voie să stau în vestiar și am plecat în tribuna oficială. Am stat liniștit acolo, dar nu-mi place. Sper să fiu lângă echipă pe bancă", a declarat Hagi la TV Telekom Sport. 

"Drăguș și Ciobanu au intrat foarte bine. Mă bucur că dacă spun anumite lucruri se și întâmplă, înseamnă că mă pricep la fotbal. Era presiune pe jucători. Așa se întâmplă când joci cu o echipă tânără în cupele europene. Sunt copii tineri, care capătă experiență. Victoria de azi e importantă pentru noi. Acum avem încredere" Gică Hagi

PROGRAMUL ETAPEI CU NUMĂRUL 3

U Craiova - FC Botoșani 2-2 (Citește cronica AICI)
Astra  - Sepsi 1-1 (Citește cronica AICI)
CFR Cluj - Concordia Chiajna 2-1 (Citește cronica AICI)
Hermannstadt - Dunărea Călărași 1-1 (Citește cronica AICI)
FCSB - Poli Iași 4-0 (Citește cronica AICI)
Luni
Viitorul - FC Voluntari 2-0 (Citește cronica AICI)
21:00 Gaz Metan - Dinamo București

 clasament et 3

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (3)
csa.steaua
csa.steaua  •  06 August 2018, 22:59

hagi blatistul . mai faceti "omeniii"?

nakamicius
nakamicius  •  06 August 2018, 22:18
Postat de pavel_dumitrescu pe 06 August 2018, 21:05

Pare cumva o eroare de înțelegere din partea lui Gheorghe Hagi. Este suspendată (bănuiesc) persoana, nu funcția. Ce este el - antrenor, manager, patron - nu contează. Mai decent (sau mai inventiv) ar fi fost să se ascundă în coșul cu rufe, ca Mourinho, că tot juca meciul pe teren propriu..!

Domnule Pavel, sunt mai multi secunzi la o echipa. Aveti mintea celor care voteaza PSD din pacate. Hagi este atat de mare antrenor ca vinde aproape toata echipa in fiecare final de sezon dar apoi se bate iar la titlul. Punct.

pavel_dumitrescu
pavel_dumitrescu  •  06 August 2018, 21:05

Pare cumva o eroare de înțelegere din partea lui Gheorghe Hagi. Este suspendată (bănuiesc) persoana, nu funcția. Ce este el - antrenor, manager, patron - nu contează. Mai decent (sau mai inventiv) ar fi fost să se ascundă în coșul cu rufe, ca Mourinho, că tot juca meciul pe teren propriu..!

Vezi toate comentariile (3)
Comentează