FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - DINAMO

FOTO Preluare cu dreptul, gol cu stângul! Cine e jucătorul dorit de FCSB, care a marcat în poarta lui Dinamo și cui i-a dedicat reușita: "Lovește cu ambele picioare"

Captură TV Telekom Sport +10   FOTO
Captură TV Telekom Sport

Articol de - Publicat luni, 06 august 2018 21:17

Darius Olaru (20 de ani) a deschis scorul în meciul din etapa a treia cu Dinamo după o acțiune superbă. Gaz Metan a învins-o pe Dinamo, scor 3-2.

Mijlocașul ofensiv a primit o centrare genială de la Sorin Bușu (29 de ani), care a survolat toată apărarea dinamovistă, Olaru a preluat cu piciorul drept și a finalizat cu stângul, fără nicio șansă pentru Penedo.

Imediat după gol, fotbalistul crescut de Gaz Metan s-a îndreptat către tribuna oficială pentru a-i dedica reușita lui Cristi Pustai, actualul director tehnic al medieșenilor. Pustai e cel care l-a promovat pe Olaru la prima echipă în 2016.

Preluare cu piciorul drept

dr
Captură TV Telekom Sport

Finalizare cu piciorul stâng

st
Captură TV Telekom Sport

Olaru a fost omul cu pasa decisivă în minutul 58 la golul lui Carlos Fortes. Darius a recuperat la mijlocul terenului și i-a trimis mingea atacantului care a înscris.

Urmărit de FCSB

Evoluțiile foarte bune din sezonul trecut l-au adus pe Olaru în atenția FCSB, care îl urmărește în continuare și e dispusă să facă o ofertă concretă pentru jucător dacă nu în această vară, cu siguranță în iarnă.

Cristi Pustai chiar i-a făcut o caracterizare aparte lui Olaru, într-un interviu pentru GSP.ro: " Ar putea face pasul nu doar la Steaua, ci și în străinătate. Începe să stârnească și interes din exterior. Clubul ar fi dispus să-l lase să plece pentru un preț corect.El poate lovi mingea cu ambele picioare, e un jucător care are preluarea spre poartă. De fiecare dată atacă poarta, nu e un jucător care să joace mult înapoi. Are o tehnică bună".

500.000 €e cota de piață a lui Olaru, conform transfermarkt.de

67 de meciuri a jucat Olaru pentru Gaz Metan în toate competițiile inclusiv în liga secundă și a marcat 5 goluri

 

Citește și:
Alertă: Ionuț Radu, OUT de la lot?! A venit primul diagnostic, după meciul de coșmar de azi
Nationala
Alertă: Ionuț Radu, OUT de la lot?! A venit primul diagnostic, după meciul de coșmar de azi
Scandalos: selecționerul Buricea NU a știut regulamentul! » Și-a încurcat decisiv jucătorii la ultimul time-out din rușinea cu Turcia
Handbal
Scandalos: selecționerul Buricea NU a știut regulamentul! » Și-a încurcat decisiv jucătorii la ultimul time-out din rușinea cu Turcia
Pep Guardiola, reacție nemaivăzută în finala Cupei Ligii Angliei! Scene rare pe Wembley
Campionate
Pep Guardiola, reacție nemaivăzută în finala Cupei Ligii Angliei! Scene rare pe Wembley
Ianis Hagi a „rupt moda” la Mogoșoaia » Primii fotbaliști sosiți sub comanda lui Lucescu
Nationala
Ianis Hagi a „rupt moda” la Mogoșoaia » Primii fotbaliști sosiți sub comanda lui Lucescu
VIDEO O „armată” de 350 roboți umanoizi intră în fabricile Renault. Urmează Dacia, în etapa a doua
Profit.ro
VIDEO O „armată” de 350 roboți umanoizi intră în fabricile Renault. Urmează Dacia, în etapa a doua
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”

Alertă: s-a accidentat înainte de Turcia - România! Pe cine a chemat Mircea Lucescu


Comentarii (9)
100002473541087
Danut Ognean  •  07 August 2018, 11:30

ha ha ha gigiul incepe din nou ca doreseste jucatori de la viitoarea adversara!rusineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee gigiule

romeverest
romeverest  •  07 August 2018, 09:20

A prelua mingea cu dreptul si a suta cu stangul a devenit o mare realizare a fotbalului romanesc, de parca baietii astia ar baschetbalisti si nu fotbalisti !! Toate aceste lucruri se invata inca de la grupele de copii si juniori !!

martinpen
martinpen  •  07 August 2018, 08:48

Hai ca am inteles cine e vedeta in Romania. Unul care face preluare cu dreptul si mai da si cu stangul... Iti dai seama ceilalti fotbalisti in ce hal sunt ? Rusine, autorule de articol... de ce nu scrii despre femei ? acolo e locul tau.

Vezi toate comentariile (9)
Comentează