Articol de Ovidiu Minea - Publicat luni, 25 februarie 2008 00:00
Primarul Iaşiului, Gheorghe Nichita, a anunţat că fotbaliştii ieşeni vor primi cîte 2.000 de euro pentru succesul cu Steaua. “Am obţinut o victorie mare cît roata carului, care a demonstrat încă o dată că sîntem curaţi. Înainte de meci am avut o discuţie cu Popa şi cu Boca în care am vrut să văd dacă echipa are promis ceva din altă parte şi m-am convins că nici acest lucru nu e real. Ţinînd cont de importanţa jocului, s-a dublat prima de victorie, jucîndu-se pentru 2.000 de euro. Chiar dacă a fost un bonus mai mic decît al Stelei, jucătorii au demonstrat că merită banii”, spus edilul.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!