FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - CFR CLUJ 0-1

VIITORUL - CFR CLUJ 0-1 // Gică Hagi s-a enervat: "Am jucat mai bine! CFR doar s-a apărat. Am intrat de 30 de ori în careu"

Articol de GSP - Publicat luni, 17 decembrie 2018 22:31

Viitorul a pierdut pe teren propriu, 0-1 cu CFR Cluj (Țucudean 33), și rămâne pe locul 4, cu 33 de puncte (Detalii AICI).

După meci, Gică Hagi a spus că echipa sa merita să câștige pentru că i-a dominat pe cei de la CFR Cluj.

"Cu mine nu folosiți cuvântul acesta (n.r. frustrat). E dur! Nu știu cum aveți în gând să pronunțați acest cuvânt. Să nu-l mai folosiți cu mine. Noi suntem fericiți în fotbal. Poate acest cuvânt îl folosesc oamenii care nu au destule, care au probleme.

Noi meritam să câștigăm meciul. Am jucat mai bine ca ei. Cei de la CFR Cluj au intrat o dată în careu, noi de 30 de ori. CFR doar s-a apărat. Cu o echipă așa matură nu poți să ai multe ocazii, dar noi am avut. Puteam să fim mai inspirați.

Sunt fericit, am făcut un meci bun. Dacă jucăm așa, vor veni lucruri bune. Jucătorii sunt tineri, încă nu au maturitate. Avem jucători născuți în 1998 și 1999 care încearcă să câștige dueluri cu jucători de 30-32 de ani", a spus Gică Hagi la TV Telekom Sport.

Citește și:

Ianis Hagi, declarații dure după eșecul cu CFR: ”Așa au ieșit ei campioni anul trecut. La cum am jucat, putem lua titlul”

Citește și:
Decizie-ȘOC! A fost declarată câștigătoarea Cupei Africii la „masa verde”, după scandalul uriaș din finală
Campionate
Decizie-ȘOC! A fost declarată câștigătoarea Cupei Africii la „masa verde”, după scandalul uriaș din finală
Cuplul se desparte! Nu a putut trece peste momentul de infidelitate cu Dan Alexa?
Stiri extrasport
Cuplul se desparte! Nu a putut trece peste momentul de infidelitate cu Dan Alexa?
Mihai Pintilii a acceptat oferta: „I-am promis. Nu pot să-l trădez”
Superliga
Mihai Pintilii a acceptat oferta: „I-am promis. Nu pot să-l trădez”
Gigi Becali s-a răzgândit și aruncă „bomba”: „Am decis. Se duce Mihai”
Superliga
Gigi Becali s-a răzgândit și aruncă „bomba”: „Am decis. Se duce Mihai”
Nou mare investitor în România - Fiul magnatului ucrainean Oleksii Vadaturski aduce Nibulon pe piața locală
Profit.ro
Nou mare investitor în România - Fiul magnatului ucrainean Oleksii Vadaturski aduce Nibulon pe piața locală
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

O mai recunoști? La 41 de ani, fostul sex-simbol din tenisul feminin e mai în formă ca niciodată: „Abia aștept să revin!”

Verdict înainte de play-off: „La ce calitate avem, nu avem voie să pierdem vreun meci!”


Comentarii (29)
mosvasile
mosvasile  •  18 Decembrie 2018, 15:34

I-aauzi!Lasa bre "nas Gica",ca CFR-asa "slab"cum joaca ei-inainte de golul lui Tucudean au mai avut si un penalty neacordat-tot la Tucudean!Imi place tiki taka Viitorului,dar in meciul de aseara CFR-ul practic si-a exersat schemele, iar morisca Viitorului se invartea in gol!

bazileon
bazileon  •  18 Decembrie 2018, 12:36
Postat de Belciug Gigi pe 18 Decembrie 2018, 02:59

Viitorul face parte din cooperativa Fc5b-penalty! ! Ati vazut in meciul cu Dinamo ce a facut arbitrul Fesnic, da!? Iar hoții in negru sunt pastoriti de gigi bulău prin deaconu! Dar presa nu are voie sa scrie nimic....

Presa nu are nevoie de voie:). Presa scrie asa cum a fost conditionata: osanale lui Becali, lingusiri pentru rege si printisor, injuraturi pentru Dinamo si consemnari insipide si ilizibile despre restul echipelor si alte sporturi.

ios_ge
ios_ge  •  18 Decembrie 2018, 11:53

Maria ta, iar ne mintiti. Cand a luat galben Tucudean, nu a fost in careu? Golul nu l'a dat Tucudean din careu?

Vezi toate comentariile (29)
Comentează