INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TURCIA

BEȘIKTAȘ - FENERBAHCE 3-3 // VIDEO Nebunie în Turcia: Beșiktaș avea 3-0 la pauză cu Fenerbahce » Cât s-a terminat meciul

Articol de GSP - Publicat luni, 25 februarie 2019 23:32

Beșiktaș și Fenerbahce au terminat la egalitate, 3-3, după un meci spectaculos.

Beșiktaș a început excelent meciul și la pauză avea 3-0. Gokhan Gonul a deschis scorul în minutul 10, cu un șut din 6 metri. În minutul 18,
Burak Yilmaz a înscris din penalty, iar în minutul 45+3 a marcat din nou, cu un șut de la marginea careului.

Nebunie după pauză

În repriza a doua, rolurile s-au inversat, iar Fenerbahce a jucat mai bine decât rivala din Istanbul, marcând de trei ori în 12 minute.

Miha Zajc a marcat în minutul 55, împingând mingea în poartă din trei metri. Speranțele lui Fener s-au reprins în minutul 61, când Sadik Ciftpinar a marcat cu capul din 6 metri.

Scorul final a fost stabilit în minutul 67. Hasan Ali Kaldirim a avut o execuție fabuloasă. Fundașul a șutat violent, de la 30 de metri, iar mingea s-a dus direct în vinclu.

După 23 de etape, Beșiktaș este pe locul 3, cu 40 de puncte, iar Fenerbahce este pe 14, cu 25 de puncte.

Transfer de ultimă oră în Superligă » L-au adus pe noul Compagno: cine e „tancul” de 1,98 metri!
Lung Jr. s-a despărțit de Poli Iași » Semnează cu o echipă de play-off din Superliga

A ales Louis Munteanu? Disputat de FCSB și Rapid, atacantul a fost filmat cântând despre rivală: „Are valoare d'aia mare / Și știu că nu vă convine”

Mihai Pintilii, despre cel mai greu adversar din carieră: „Era un «bighidiu» d-ala mic. Dădeam cu ură în el, dar nu cădea. Dă-te-n... Doamne, iartă-mă”