FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - CS U CRAIOVA 0-1

SEPSI - CS U CRAIOVA 0-1 // Devis Mangia, mesaj pentru elevii săi: „Le-am spus-o chiar înaintea meciului!” + De ce nu joacă Andrei Cristea

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 martie 2019 22:20

CS U Craiova s-a impus în deplasarea de pe terenul lui Sepsi Sf. Gheorghe, scor 1-0. Italianul Devis Mangia e satisfăcut de prestația elevilor săi.

„Sunt foarte mulțumit. Băieții au interpretat foarte bine jocul, au respectat întocmai partitura tactică. Am marcat, am avut foarte multe ocazii, nu am închis jocul nicio secundă. Le-am spus chiar înaintea meciului că vreau o pauză competițională liniștită. A fost bine, m-au ascultat.

Am zis că vrem să ne batem la titlu. Avem două obictive importante, Cupa și campionatul. Luptăm pentru ambele”, a declarat Mangia la TV Telekom Sport.

„Cristea, o chestiune tactică”

Tehnicianul italian exclude un posibil conflict cu Andrei Cristea, vârful tranferat în iarnă de la Poli Iași.

„Este doar o chestiune tactică. Dacă meciul e închis, 0-0, putem folosi un atacant ca el, de careu. Când conducem și deschidem rapid scorul, folosim pe cineva mai rapid, alt gen de jucător.

În plus, Koljic preferă să joace singur în față, cu cineva în spatele lui. Când jucăm 4-4-2, avem ceva probleme la finalizare”, a comentat Mangia.

Vezi și:

Sepsi-Craiova, 0-1 // Craiova se impune la Sfântu Gheorghe. Oltenii sunt la un punct de CFR Cluj

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”