FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - DINAMO 2-1

GAZ METAN - DINAMO 2-1 // FOTO + VIDEO Eroare monumentală a lui Ricardo Grigore » Gafa inexplicabilă a dinamovistului a cauzat golul doi al medieșenilor

Eroarea lui Ricardo Grigore din Gaz Metan - Dinamo / Captură TV Telekom Sport +2   FOTO
Eroarea lui Ricardo Grigore din Gaz Metan - Dinamo / Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 martie 2019 18:45

Gaz Metan Mediaș a învins-o pe Dinamo, scor 2-1, într-un duel din etapa a doua a play-out-ului.

După 1-1 la pauză, ardelenii au înscris golul secund, cel care a adus victoria, prin David Caiado, în minutul 58.

Acesta a profitat de eroarea monumentală a dinamovistului Ricardo Grigore, care, complet inexplicabil, a ratat intercepția la o minge simplă și i-a permis lui Caiado să înscrie în poarta lui Mandanda.

VIDEO cu eroarea lui Ricardo Grigore

Gafa lui grigore, în imagini

gaz metan dinamo +3 FOTO

E convocat la naționala U21

Eroarea fundașului de 19 ani vine în cel mai prost moment. El se află pe lista selecționerului Mirel Rădoi pentru cantonamentul naționalei U21 din Spania, care începe săptămâna viitoare.

Ricardo Grigore și Deian Sorescu sunt singurii jucători din lotul lui Dinamo convocați pentru acțiunile naționalei U21, calificată la Europeanul din Italia și San Marino din această vară.

CLASAMENT PLAY-OUT

PROGRAM PLAY-OUT

• Dunărea Călărași - Poli Iași 1-2 (Detalii AICI)
  • Gaz Metan - Dinamo 2-1 (Detalii AICI)
  • Luni, 18:00 // Concordia Chiajna - Hermannstadt
  • Luni, 20:30 // FC Voluntari - FC Botoșani

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului

Comentarii (14)
dinamo_forever_77
dinamo_forever_77  •  17 Martie 2019, 19:27

Si dupa aia se intreaba oamenii de ce nu luam jucatori romani :)) Aceasta le este valoarea. Nu cunosc termenul de determinare. Baiatul acesta a facut junioratul la DINAMO ? NU SE VEDE ! Unde este rautatea lui ? Vai de mama noastra cu asa juniori.

cpt.ahab
cpt.ahab  •  17 Martie 2019, 19:50
Postat de lobbyone pe 17 Martie 2019, 19:39

Imi aduce aminte de Lucian Goian intr-un meci cu Rapid.Am pierdut un campionat pe o faza de genu' in 2005.

Nu putem să comentăm singura greșeală unui puști, în condițiile în care Rednic îl titularizează pe Jaadi meci de meci, deși ăla strică toate mingile pe care le atinge. Toate!

alb_rosu_in_vn
alb_rosu_in_vn  •  17 Martie 2019, 19:52

Jucatorii lui Dinamo n-au valoare, insa nici Rednic nu pare ca lucreaza nimic cu ei. Eu mi-am cam pierdut incredrea si in Rednic. E adevarat, Grigore a facut o gafa impardonabila, dar sa nu-ti creezi o ocazie de gol in 30 de minute, deja nu mai poate fi scuzat. Slab, slab, slab. In acets ritm a sa se indeparteze si suporterii si n-o sa mai ramana nimic din aceasta echipa, care in anii 80 insemna ceva in Europa. Mie mi-ar fi placut sa vina antrenor Costel Enache, dar el e aproape sa ia titlul cu Astra si nu cred ca ar veni la o echipa muribunda ca Dinamo.