INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  VIITORUL - GENT

VIITORUL - GENT // VIDEO Belgienii se tem de ofensiva Viitorului: „Nu este nimic decis” » Imagini de la antrenament

Jess Thorup, antrenorul lui Gent, a prefațat partida cu Viitorul // foto: Ionuț Coman
Jess Thorup, antrenorul lui Gent, a prefațat partida cu Viitorul // foto: Ionuț Coman

Articol de - Publicat miercuri, 31 iulie 2019 21:18

Delegația lui Gent a ajuns în această seară la Constanța după o călătorie cu peripeții, care a durat aproape 12 ore.  Returul cu Viitorul e mâine, de la ora 18:00. 

  • Viitorul - Gent se joacă joi, de la ora 18:00, liveTEXT&FOTO&VIDEO pe GSP.ro și în direct la TVR 1. 

Avionul cu care trebuiau să facă deplasarea s-a defectat și au fost nevoiți să aștepte mai mult de patru ore până a sosit o altă aeronavă, de la Innsbruck, Austria. În toată această perioadă, jucătorii s-au cazat la un hotel de lângă aeroport, au luat masa și au ieșit apoi la o scurtă plimbare. 

„Sunt foarte fericit că am ajuns. Toată această întâmplare poate avea un efect negativ, dar am luat toate măsurile ca influența asupra echipei să fie cât mai mică”, a spus antrenorul Jess Thorup, care nu crede că elevii săi vor avea o misiune ușoară în meciul de mâine, chiar dacă s-au impus clar în tur, cu 6-3.

Chiar dacă s-a jucat la 40 de grade, am făcut cea mai bună repriză de când sunt eu la echipă, mai ales în ofensivă. Singurul lucru negativ sunt golurile primite după pauză, dar sunt mulțumit cu avantajul de trei goluri. Nu ne va fi ușor însă, pentru că Viitorul are jucători tineri și foarte rapizi, periculoși dacă le dai timp și spațiu.

Nu știu dacă ar fi un miracol dacă ar întoarce rezultatul pentru că este o echipă bună. Sunt mulți jucători veniți de la Academie, care probabil vor juca la echipe importante peste câțiva ani, este o poveste frumoasă ce se întâmplă la Constanța”.

„Va fi dificil”

Cel mai bun jucător din tur, atacantul Roman Yaremchuk, a părut mai liniștit, dar a avertizat: „Am marcat 6 goluri în tur pentru că am făcut unul dintre cele mai bune jocuri ale noastre. Aici va fi mult mai dificil”.

Belgienii au încheiat rapid conferința și s-au grăbit spre antrenament, intrând pe teren chiar dacă gazdele încă udau terenul. Așa că au făcut primele mișcări printre jeturile de apă.

Sosirea celor de la Gent:

 

Antrenament oficial Gent:

 

Vezi și:

VIITORUL - GENT // Exemplul Liverpool » Elevii lui Gică Hagi au în minte „remontada" reușită de „cormorani” cu Barcelona în sezonul trecut al Ligii

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
Superliga
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează