FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FC BOTOȘANI 4-1

CFR CLUJ - FC BOTOȘANI 4-1 // Marius Croitoru recunoaște: „CFR ne-a predat o lecție de fotbal! Ce să fac? Să intru eu în poartă?”

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 august 2019 23:12

Marius Croitoru, antrenorul lui FC Botoșani, a comentat înfrângerea neverosimilă suferită de moldoveni pe terenul campioanei CFR Cluj, scor 1-4. 

„Multe nu sunt de spus, e o lecție pentru noi. Prima repriză a fost la mâna CFR-ului. La cald, putem găsi mulți vinovați, dar a fost o lecție de fotbal predată de CFR. Să fim bărbați nu doar când câștigăm, ci și în aceste momente. Mi-am dorit victoria, dar CFR a fost mult mai puternică în acest meci. E o lecție, iar bărbații adevărați vor învăța. 

Controlam jocul în prima parte, dar am primit două goluri în cinci minute. Ce să fac? Să intru eu în poartă? Am pierdut cu acești jucători, dar tot eu am câștigat meciuri cu acești jucători”, a declarat Marius Croitoru, la TV Telekom Sport. 

„Am întâlnit o echipă bună, care a marcat aproape din toate șansele avute. CFR nu ne-a iertat. E un duș rece meritat” - Cătălin Golofca, mijlocaș FC Botoșani

Vezi și: 

VIDEO Campioana a răzbunat cu Botoșani ratările din turul cu Slavia și speră acum la un nou miracol în returul de la Praga

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
Victor Angelescu, rugat în direct la TV: „Ștergeți imaginea asta cu Talisson! Este o poză nepotrivită”
Superliga
Victor Angelescu, rugat în direct la TV: „Ștergeți imaginea asta cu Talisson! Este o poză nepotrivită”
Surpriza uriașă din Alanya: ce am găsit acasă la Ianis Hagi » „Prințul” captiv în raiul pensionarilor
Stranieri
Surpriza uriașă din Alanya: ce am găsit acasă la Ianis Hagi » „Prințul” captiv în raiul pensionarilor
Droguri în microbuzul cu suporterii lui PAOK » Șoferul, sub influența substanțelor interzise
Campionate
Droguri în microbuzul cu suporterii lui PAOK » Șoferul, sub influența substanțelor interzise
Americanii au reacționat după lansarea noului Duster: „Arată ca o Dacia pentru oamenii bogați”
Noutati auto
Americanii au reacționat după lansarea noului Duster: „Arată ca o Dacia pentru oamenii bogați”
EXCLUSIV FOTO Sora mai mare a lui George Becali, Domnica Geambazi, intră pe piața imobiliară
Profit.ro
EXCLUSIV FOTO Sora mai mare a lui George Becali, Domnica Geambazi, intră pe piața imobiliară
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (9)
ishhhhhhhh
ishhhhhhhh  •  25 August 2019, 14:40

Sper ca Botosani sa-si revina dupa aceasta infrangere. Oricum ei merita playoff-ul, spre deosebire de FC Jiji

100002473541087
Danut Ognean  •  25 August 2019, 11:51
Postat de corectu pe 25 August 2019, 07:52

Rușine Botoșani.De ce cu Steaua ați jucat altfel? Cu ei s-a putut,cu CFR-ul nu.

findca fcsbeul tau nu are jucatori de talia celor de la cfr asa ca gura mica fcsbelule!deseara fcsbeul o sa ia bataie si la medias!ha ha ha!fortza gaz metan!fortza cfr

archibald
archibald  •  25 August 2019, 10:20

Serios? Satelitul eFSieSBi- ului se preda in fata Clujului? Ati căpiat *** si nu mai vedeti realitatea! Iftime *** si nu stie cum sa se justifice in fata "preaînaltului" din Pipera si voi aberati despre blaturi! O mila-mi este de voi si sper sa-mi fie mila si mai mare incepand de JOI!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (9)
Comentează