FOTBAL  »  Superliga  »  CRAIOVA - FCSB

CRAIOVA - FCSB // Noi emoții pentru Bogdan Vintilă: motivul pentru care Florin Tănase ar putea rata derby-ul cu Craiova

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 septembrie 2019 20:42

Florin Tănase, 24 de ani, ar putea să rateze derby-ul cu CS Universitatea Craiova de duminica viitoare. Vestea vine într-un moment în care roș-albaștrii abia răsuflaseră ușurați că infirmeria s-a mai golit. 

Tănase, unul dintre cei mai importanți jucători ai echipei, ar avea unele probleme la gleznă, anunță TV Digi Sport. Conform sursei citate, mijlocașul nu s-a antrenat deloc alături de echipă în această săptămâmnă.  

Sunt ceva probleme cu Florin Tănase, dar sper să nu fie serioase”, a recunoscut Narcis Răducan. 

Revin Bălgrădean, Man și Moruțan

Roș-albaștrii primesc însă și unele vești bune în perspectiva partidei cu CS Universitatea. Narcis Răducan, directorul sportiv al echipei, a anunțat că sunt șanse mari ca Bălgrădean, Dennis Man și Olimpiu Moruțan să fie pe teren în derby-ul cu oltenii. 

„Cu Bălgrădean încă mai avem ceva emoţii, dar doctorul ne-a dat asigurări că va fi în poartă la meciul cu Universitatea Craiova.  

Moruţan se antrenează normal de săptămâna aceasta. De luni începând, face normal şi Dennis Man. Sunt ceva probleme cu Florin Tănase, dar sper să nu fie serioase. Mai rămâne Nedelcu să intre la sfârşitul acestei luni. Singurele accidentări mai de durată rămân ale lui Lucian Filip şi Alexandru Stan”, a spus Narcis Răducan, potrivit Telekom Sport

Vezi și: 

Vești bune pentru FCSB » Antrenorul poate conta pe Cristi Bălgrădean, Dennis Man și Olimpiu Moruțan

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
Are 47 de ani, dar ținuta ei transparentă a provocat controverse la tragerea la sorți: „Prea îndrăzneaţă pentru un eveniment fotbalistic”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Are 47 de ani, dar ținuta ei transparentă a provocat controverse la tragerea la sorți: „Prea îndrăzneaţă pentru un eveniment fotbalistic”
Șoc la Rapid! Gâlcă și-a exclus din lot vedeta pentru acte de indisciplină! » GSP a aflat ce s-a întâmplat
Superliga
Șoc la Rapid! Gâlcă și-a exclus din lot vedeta pentru acte de indisciplină! » GSP a aflat ce s-a întâmplat
Liga 2, etapa #16 » Puștiul cedat de FCSB a făcut show la Reșița + Steaua, ciuruită în 30 de minute. Clasament după 8 meciuri jucate
Liga 2
Liga 2, etapa #16 » Puștiul cedat de FCSB a făcut show la Reșița + Steaua, ciuruită în 30 de minute. Clasament după 8 meciuri jucate
FCSB - Dinamo, derby de România în etapa a 19-a » Echipele: Charalambous și Kopic au mari bătăi de cap
Superliga
FCSB - Dinamo, derby de România în etapa a 19-a » Echipele: Charalambous și Kopic au mari bătăi de cap
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Profit.ro
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (5)
danut1971
danut1971  •  08 Septembrie 2019, 11:26

un farsor in minus ha ha ha!fortza craiova

romeverest
romeverest  •  08 Septembrie 2019, 01:09

Daca Fcsb sta in Tanase, inseamna ca echipa asta a ajuns rau de rot !!

reteleanu
reteleanu  •  07 Septembrie 2019, 22:21

vintila se pare ca nu prea-l inghite pe nulitatea aia de tanase. problema e ca patronul il vrea titular.

Vezi toate comentariile (5)
Comentează