FOTBAL  »  LIGA 4  »  BĂTAIE

FOTO Bătăie generală provocată de Silviu Bălace la un meci din Liga 5! A sărit gardul și a lovit un suporter

Articol de GSP - Publicat marti, 22 octombrie 2019 19:10

Meciul din Liga a 5-a din județul Timiș dintre Galaxy Electrometal și Progresul Gătaia s-a terminat în minutul 82 după o bătaie generală. Printre protagoniști s-a numărat și Silviu Bălace, fost jucător la Dinamo, Poli Timișoara și FC Vaslui. 

În minutul 82 al partidei jucate în spatele stadionului „Dan Păltinișanu”, când oaspeții conduceau cu 3-1, partida a fost întreruptă după un scandal uriaș între jucători și suporteri. 

Silviu Bălace, 40 de ani, fost campion cu Dinamo și actual antrenor-jucător la Galaxy Electrometal, ar fi părăsit gazonul, ar fi sărit gardul despărțitor și s-a dus către un spectator, pe care l-ar fi lovit, anunță sporttim.ro.  

Alți trei jucători de la Galaxy au repetat gestul lui Bălace, iar totul a degeranat într-o bătaie generală, fiind nevoie de intervenția Poliției, dar și a Ambulanței. 

FOTO Bătăie  generală provocată de Silviu Bălace la un meci din Liga 5! A sărit gardul și a lovit un suporter


FOTO: sporttim.ro


„Îi vom audia pe toți, se vor depune și probe. Există filmări. Vom audia atât observatorii, cât și brigada de arbitri. Cu siguranță vor fi suspendări. Va dura ceva, dar vom publica apoi deciziile pe site-ul AJF-ului”, a declarat președintele Comisiei de Disciplină a AJF Timiș, Eugen Iercu, pentru expressdebanat.ro. 

Silviu Bălace a jucat ca fundaș stânga la Craiova, Rocar, Poli Timișoara, Dinamo, Vaslui și Turnu Severin, retrându-se de la Poli, în 2015. Are un titlu în palmares, cu Dinamo, în 2006-2007. 

Citește și:
Pe urmele lui Hagi și Popescu » Florin Costea a tăiat panglica, alături de fratele lui: „Pregătiți pentru FCU, Steaua și FCSB”
Superliga
Pe urmele lui Hagi și Popescu » Florin Costea a tăiat panglica, alături de fratele lui: „Pregătiți pentru FCU, Steaua și FCSB”
Becali s-a apucat să-l certe în direct pe demisionarul Pintilii: „Am cerut asta, n-ai făcut!” » Replica fostului „secund” de la FCSB
Superliga
Becali s-a apucat să-l certe în direct pe demisionarul Pintilii: „Am cerut asta, n-ai făcut!” » Replica fostului „secund” de la FCSB
Ultimele vești de la Universitar despre Mircea Lucescu, după o noapte care se anunța critică
Nationala
Ultimele vești de la Universitar despre Mircea Lucescu, după o noapte care se anunța critică
Valeriu Iftime plătește polițe: „Toată țara mă făcea capra lui Becali. Sunt terminați!”
Superliga
Valeriu Iftime plătește polițe: „Toată țara mă făcea capra lui Becali. Sunt terminați!”
FOTO Lanț gigant de magazine a deschis în România prima unitate
Profit.ro
FOTO Lanț gigant de magazine a deschis în România prima unitate
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

AI UN PONT? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru fiica ei!” + Înregistrare audio ȘOCANTĂ cu soțul-primar: „Ce p*** mea îi trebuie competiție?”

Gluma lui Gabi Torje, după ce l-a văzut pe Ilie Bolojan la câțiva metri de el: „Nu știu dacă am voie să spun”


Comentarii (4)
chiorul
chiorul  •  22 Octombrie 2019, 23:29

Ziarici de toată jena... Păi bine scribule, flăcăul ăsta a jucat la Dinamo doar 9 meciuri din returul lui 2006-2007, cu 0 (zero) pe linie la toate (goluri, pase de gol,etc). Dacă nu mă înşeală memoria, cred că a luat 1 galben în tricoul câinilor... şi tu îl treci în pomelnic ca fiind dinamovist? Ăsta are ani de zile jucați la Timişoara şi Vaslui şi tu treci "Dinamo" în titlu doar pt a face trafic? *** esti... Până când te-oi fi născut tu?!?

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

180190845824463
Mihnea Iorga  •  22 Octombrie 2019, 20:50

Timisorenii vin 200 toti la meciurile lui Poli, in schimb Gataia aduce in deplasare ultrasi si huligani?! :)))

flojo
flojo  •  22 Octombrie 2019, 20:41
Postat de 7manuel pe 22 Octombrie 2019, 20:24

Mimamo-i in tot si-n toate! :)))

Cât te mai suportă pământul, fecefecesebist ***?

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (4)
Comentează