INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  DUELUL ROMÂNILOR ÎN UEFA

Contra: "Vreau să îl întîlnesc pe Mutu în finală"

Articol de GSP - Publicat joi, 13 martie 2008 00:00

Fundaşul lui Getafe, Cosmin Contra, a declarat, joi, agenţiei NewsIn, că formaţia spaniolă poate câştiga Cupa UEFA, dar a precizat că Bayern Munchen este principala favorită la cucerirea trofeului. Contra a adăugat că îşi doreşte să întîlnească Fiorentina lui Adrian Mutu doar în finală.

"Pentru noi este o realizare că am ajuns în primele opt echipe ale competiţiei, însă de acum înainte se poate întâmpla orice, putem chiar câştiga trofeul. Oricum, trebuie să avem noroc la tragerea la sorţi, Bayern Munchen trebuie evitată pentru că este cea mai puternică echipă din competiţie. La Getafe scriem în fiecare zi istorie. Nim eni nu credea acum patru ani putem ajunge aici. Echipa nu are limite, am bătut-o pe Benfica fără drept de apel", a declarat Cosmin Contra.

Internaţionalul a adăugat că Laszlo Sepsi i-a lăsat o impresie bună după "dubla" cu Benfica: "Sepsi este un jucător tânăr, de viitor. Dacă va juca mai mult acolo are şanse să ajungă departe. Pe viitor poate fi o soluţie şi pentru naţională, mai ales că pe partea stângă suntem cam descoperiţi. I-am urat lui Sepsi multă baftă şi, mai ales, multă sănătate".

Întrebat dacă ar dori o confruntare cu Adrian Mutu în sferturile de finală ale Cupei UEFA, Contra a răspuns: "Vreau un duel cu Adi Mutu în finală, nu în această fază, pentru că unul dintre noi ar trebui să iasă din ,Cupa UEFA. Fiorentina este o echipă bună, dar nu am avea de ce să ne temem".

Echipa lui Cosmin Contra, Getafe, s-a calificat miercuri seara în sferturile de finală ale Cupei UEFA, după ce a trecut de formaţia lui Laslo Sepsi, Benfica Lisabona, scor 1-0, iar în tur s-a impus cu 2-1.

Citește și:
Ce conțin cutiile metalice urcate în avionul care a transportat „naționala” la Istanbul
Nationala
Ce conțin cutiile metalice urcate în avionul care a transportat „naționala” la Istanbul
Ce cred italienii: Gazzetta dello Sport a oferit scorul exact la Turcia - România
Nationala
Ce cred italienii: Gazzetta dello Sport a oferit scorul exact la Turcia - România
Liderii Generației de Aur au plecat în Turcia » Hagi, pe aeroport: „Mergem să câștigăm. Cineva o să plângă”
Nationala
Liderii Generației de Aur au plecat în Turcia » Hagi, pe aeroport: „Mergem să câștigăm. Cineva o să plângă”
Victor Pițurcă „a comis-o” în direct la TV » Ce a urmat
Superliga
Victor Pițurcă „a comis-o” în direct la TV » Ce a urmat
FOTO Primul aeroport privat din România atrage un investitor elvețian
Profit.ro
FOTO Primul aeroport privat din România atrage un investitor elvețian
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (3)
 •  13 Martie 2008, 16:29

mwhahahahahaha stati linistiti ca un loc in finala + castigarea cupei sunt rezervate lui Bayern. Getafe si Fio´rentina sa-si vada de lungul nasului

 •  13 Martie 2008, 13:37

chiar as vrea sa vad o asemenea finala....chiar as paria pe mutu ! ........................... .................. PRIMUL DUAL SIM CU Baterie Lithium-Polymer 3000 mAh ! Convorbiri pana la 5 ore ! DUAL SIM, DUAL BLUETOOTH, DUAL CAMERA, RADIO FM - il gasesti pe M Y G A D G E T . R O ........................... ..................

 •  13 Martie 2008, 13:34

pe partea ta suntem cei mai slabi, asta-i nasol,poate vine in locul tau:))

Vezi toate comentariile (3)
Comentează
Close