INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  CFR CLUJ - RENNES

CFR CLUJ - RENNES // CALCULE Finală de calificare pe Olimpico sau „omenie” cu Celtic în ultima etapă? 3 scenarii posibile pentru campioană

Articol de GSP - Publicat joi, 07 noiembrie 2019 19:35

CFR Cluj a învins-o pe Rennes, scor 1-0, și mai are nevoie de un singur punct pentru a se califica în șaisprezecimile de finală ale Europa League, cu două meciuri rămase în Grupa E. Campioana mai are de jucat cu Lazio (d) și Celtic (a). 

Așadar, cu un punct pe 28 noiembrie, pe terenul lui Lazio, CFR Cluj merge în primăvara Europa League, indiferent de restul rezultatelor. 

Celtic Glasgow și-a asigurat în această seară matematic calificarea în faza următoarea a Europa League, 2-1 pe Olimpico în fața lui Lazio, iar campioana României e aproape sigură că va merge și ea acolo. Rennes a fost eliminată din competiție!

„Feroviarii” mai pot rata „șaisprezecimile” doar dacă următoarele lucruri se întâmplă simultan: pierd ambele meciuri rămase, Lazio câștigă tot, iar rezultatul din meciul direct Lazio - CFR Cluj ar fi mai drastic decât victoria românilor din tur (2-1).

CFR - Celtic, egal de calificare?

Dacă pierd meciul cu Lazio de etapa următoare, clujenii au nevoie de un punct cu Celtic, pe teren propriu. Scoțienii ar fi la rândul lor mulțumiți de acest rezultat, în urma căruia ar fi siguri de prima poziție la finalul grupei. 

Clasament grupa E

EchipăMeciuriGolaverajPuncte
1. Celtic 47-310
2. CFR Cluj44-39
3. Lazio 45-73
4. Rennes42-51

Programul ultimelor două etape

28.11, ora 22:00 

  • Lazio - CFR Cluj 
  • Celtic - Rennes 

12.12, ora 19:55

  • Rennes - Lazio 
  • CFR Cluj - Celtic

Vezi și:

ATALANTA - MAN. CITY 1-1 // Pep Guardiola s-a temut cu Walker în poartă: „Să joci cu Atalanta e ca şi cum mergi la dentist!”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
Dacia lansează un nou model în vară, la doar 6.000 de euro » De 20 de ani nu a mai existat așa ceva
Noutati auto
Dacia lansează un nou model în vară, la doar 6.000 de euro » De 20 de ani nu a mai existat așa ceva
Verdict la Disciplină: un meci fără spectatori, după Rapid - Dinamo! » Lovitură grea în lupta la titlu
Superliga
Verdict la Disciplină: un meci fără spectatori, după Rapid - Dinamo! » Lovitură grea în lupta la titlu
A semnat cu Dinamo până în 2028: „Nu e păcăleală de 1 aprilie”
Superliga
A semnat cu Dinamo până în 2028: „Nu e păcăleală de 1 aprilie”
Când vrea FRF să-l anunțe oficial pe Gică Hagi » Negocieri crunte în culise: „Stoichiță, OUT!”
Nationala
Când vrea FRF să-l anunțe oficial pe Gică Hagi » Negocieri crunte în culise: „Stoichiță, OUT!”
EXCLUSIV ANAF lansează o platformă de vânzare a bunurilor confiscate, la preț redus
Profit.ro
EXCLUSIV ANAF lansează o platformă de vânzare a bunurilor confiscate, la preț redus
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

AI UN PONT? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru fiica ei!” + Înregistrare audio ȘOCANTĂ cu soțul-primar: „Ce p*** mea îi trebuie competiție?”

A doua variantă de antrenor a lui Gigi Becali nici nu vrea să audă de FCSB: „Nu sunt tipul care primește ordine și le execută”


Comentarii (63)
luisharcsa
luisharcsa  •  08 Noiembrie 2019, 19:29
Postat de Vlad Muresan pe 08 Noiembrie 2019, 10:31

Pe.cfr nu cred că-i va tine norocul chior si vor pierde la scor în Italia iar apoi va urma un blat cu celtic, CFR e experta in blaturi.

Mah, tu chiar estim prost.Dar rau de tot.Te faci de ras aici.Daca nu te duce scafarlia, nu posta.

1745flo
1745flo  •  08 Noiembrie 2019, 17:15
Postat de lixandru88 pe 07 Noiembrie 2019, 23:44

Nu mai aveți pic de jenă gazetarilor gigistii. Face Celtic "omenii"? Or fi uitat scoțienii cine i-a scos din preliminariile UCL? Nu vă e mă rușine?

Gura pacatosilor gigisti, de omenie vorbeste!

cneius
cneius  •  08 Noiembrie 2019, 15:04

Bucuria voastra...CALCULELE !!!

Vezi toate comentariile (63)
Comentează