FOTBAL  »  Superliga  »  "U" CLUJ - DACIA MIOVENI 0-0

Repetenţi

Articol de GSP - Publicat luni, 17 martie 2008 00:00

Studenţii clujeni au picat examenul în faţa Mioveniului şi liga secundă e tot mai aproape

Să spui despre "Sorinaccio" că pune autobaza în poartă e desuet, dar just. Cîrţu a înfipt 8 jucători în preajma careului la fiecare atac al clujenilor. În ciuda insistenţei "şepcilor roşii", cu Goga (9, 14) şi Savu (31), care şi-a pierdut capul cînd s-a trezit singur cu Stanca, reduta Mioveniului nu s-a clătinat deloc. Bundea a încercat pe finalul primei reprize să dea lovitura, dar fără noroc (43).

După pauză, Meszaros a forţat cu Răducanu şi Băd, dar mai periculoşi au fost oaspeţii, Murgan luînd bara la ţintă (51). Silvăşan a trosnit şi el buturile adverse. Argeşenii au rămas în zece, Negoiţă, abia intrat, luînd două "galbene" în 8 minute, însă Universitatea s-a precipitat în faţa porţii lui Stanca. Bilica a punctat şi el la ocaziile clujene, ţintind cu capul transversala (79). În careul lui Stanca s-a pornit o avalanşă de centrări pe final, dar scorul a rămas nul, ca şi şansele "şepcilor roşii" de a se mai salva.

- Asistentul Marchiş l-a oprit în minutul 85 pe Radu Sabo, scăpat singur spre poarta lui Stanca. Relutările au arătat că asistentul a greşit.

- Lovitura de începere a meciului de ieri a fost dată de fostul mare atacant al "şepcilor roşii", Tim Cîmpeanu, golgeterul României în sezonul 1979-1980.

- Spiritele s-au încins la finalul meciului, Silvăşan şi Stanca fiind la un pas să se ia la bătaie. S-a format rapid un meleu de jucători, antrenori şi oficiali, fiind necesară intervenţia stewarzilor pentru a împiedica o bătaie generală.

- După meci, trei ziarişti clujeni au fost agresaţi de un steward.

Citește și:
„Cuplat” cu Sydney Sweeney, fotbalistul de națională a rupt tăcerea: „Vă rog”
Campionate
„Cuplat” cu Sydney Sweeney, fotbalistul de națională a rupt tăcerea: „Vă rog”
„FCSB nu se refuză” » După 3 ani, „pofta” lui Gigi Becali dezvăluie de ce a refuzat Craiova și CFR, în favoarea roș-albaștrilor
Superliga
„FCSB nu se refuză” » După 3 ani, „pofta” lui Gigi Becali dezvăluie de ce a refuzat Craiova și CFR, în favoarea roș-albaștrilor
Gino Iorgulescu anunță un cutremur în Superliga: „Ar putea să nu termine campionatul”
Superliga
Gino Iorgulescu anunță un cutremur în Superliga: „Ar putea să nu termine campionatul”
Distracție maximă cu iubitele înainte de cantonament! Bîrligea cucerește Kenya, Târnovanu face show în Tenerife
Superliga
Distracție maximă cu iubitele înainte de cantonament! Bîrligea cucerește Kenya, Târnovanu face show în Tenerife
Ciobani amendați pentru depășirea numărului maxim de câini FOTO
Profit.ro
Ciobani amendați pentru depășirea numărului maxim de câini FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Primul abandon în Liga 2! Finanțatorul nu va mai sprijini clubul din 2026: „Mă retrag, nu mai pot ajuta echipa!”

Piero Ferrari, cadou de 32 de milioane de euro pentru soția Romina Gingașu


Comentarii (3)
 •  19 Martie 2008, 13:27

TARANI RAU UNGURII ASTIA DE LA U - ati luat-o la mUmU...LIGA II va asteapta,acolo va e locul taranilor!!!

 •  17 Martie 2008, 15:29

eu am fost la meci voi ... portarul lor a tras tot meciul de timp si na primit nimic aialalti care cadeau trebuia smurdu sai scoata afara RUSINE GSP scrieti si ce a facut cartu ca a injurat pe toata lumea sau aia nu aiti auzit SA VA FIE RUSINE DAR NU VA E

 •  17 Martie 2008, 09:58

CE STEWARD?MACAR NU MINTITI !SAU MACAR VEDETI POZE SI FILMARI DE LA ALTE ZIARE MAI COMPETENTE CA VOI RATATILOR !

Vezi toate comentariile (3)
Comentează