SPORTURI  »  TENIS  »  AUSTRALIAN OPEN

Simona Halep, analiză la rece după eliminarea de la Australian Open: „Trebuie să accept asta”

Articol de GSP - Publicat vineri, 31 ianuarie 2020 09:01

Simona Halep (28 de ani, 3 WTA) a fost eliminată în semifinalele de la Australian Open de Garbine Muguruza (26 de ani, 32 WTA), scor  6-7(8), 5-7. 

Semifinala dintre Halep și Muguruza a fost decisă de câteva lovituri. Cu atât mai mare a fost frustrarea româncei, fapt recunosc și în conferința de după meci. Simona a revenit cu un mesaj scris la rece. 

Simona Halep: „Doare mult, dar voi continua”

„Asta a durut mult și încă doare, dar dacă am învățat ceva în carieră e că lecțiile însușite din cele mai grele înfrângeri pot deveni motivele din spatele celor mai mari victorii.  

Așa că voi accepta asta, voi trage învățămintele și voi continua să muncesc.  

Îi mulțumesc acestei țări frumoase, casa mea din ultima lună, și australienilor pentru susținerea lor caldă. Abia aștept să mă întorc anul viitor!”, a scris Halep pe Facebook. 

780 de puncteși aproximativ 700.000 de dolari a primit Simona Halep pentru parcursul de la Australian Open 2020

VIDEO // Halep, eliminată de Muguruza în semifinale

Vezi și:

VIDEO Simona Halep - Garbine Muguruza, decis la o lovitură! Momentul care a schimbat totul: „Ar fi putut însemna a doua finală la Melbourne”

Citește și:
Gigi Becali a izbucnit în direct: „Pentru asta, Rapid nu va lua titlul niciodată! Dumnezeu va face dreptate”
Superliga
Gigi Becali a izbucnit în direct: „Pentru asta, Rapid nu va lua titlul niciodată! Dumnezeu va face dreptate”
Și-a etalat corpul perfect pe marginea piscinei, înaintea Jocurilor Olimpice de iarnă: „Ne vedem la Milano”
Jocurile Olimpice
Și-a etalat corpul perfect pe marginea piscinei, înaintea Jocurilor Olimpice de iarnă: „Ne vedem la Milano”
A semnat și poate debuta vineri la Dinamo » Ce spune Andrei Nicolescu despre transferuri
Superliga
A semnat și poate debuta vineri la Dinamo » Ce spune Andrei Nicolescu despre transferuri
Intră la negocieri pentru transferul lui Siyabonga Ngezana
Superliga
Intră la negocieri pentru transferul lui Siyabonga Ngezana
Dacia se pregătește de finalul motoarelor GPL
Profit.ro
Dacia se pregătește de finalul motoarelor GPL
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (1)
klauz
klauz  •  31 Ianuarie 2020, 18:57

Trebuie sa accepti un singur lucru: nu ai talent, plus ca esti antipatica la culme... Esti o gluma!

Vezi toate comentariile (1)
Comentează
Close