FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - CEAHLĂUL 1-0

Golazo.ro

Articol de - Publicat joi, 20 martie 2008 00:00

Rezerva Păcurar a adus trei puncte vitale gorjenilor cu o superexecuţie

Nemţenii au uitat de precauţie şi s-au aruncat în atac în debutul jocului de aseară. Iluzie optică! Entuziasmul vizitatorilor s-a stins după mai puţin de 10 minute, cînd elevii lui Neagoe au decis să pună piciorul în prag. În minutul 27 a venit şi primul şut pe poartă. Iordache l-a servit pe Piţurcă în 6 metri, iar fiul selecţionerului a deviat în bară. Vasilache l-a încercat şi el pe Savu din lovitură liberă, însă portarul Ceahlăului a replicat pe măsură. În zadar a răguşit "Geană" pe margine, la pauză s-a intrat fără gol.

Nou-intratul Păcurar a bifat a doua bară a gazdelor, reluînd violent în "transversală" (48), iar Rusmir a decis să aducă mai multă adrenalină meciului în minutul 56, încasînd două "galbene" în cîteva zeci de secunde! Imediat a picat eurogolul lui Păcurar (foto). Din 18 metri, mijlocaşul a desenat cu măiestrie un trasor în vinclul porţii lui Savu (58). Electrocutaţi, moldovenii au oferit o ripostă mai firavă ca o păpădie. Alb-albaştrii au rămas şi ei cu un om în minus în prelungiri, Vasilache fiind eliminat, însă boacăna "decarului" nu avea cum să mai strice explozia de bucurie a oltenilor de la final.

Rezerva Păcurar a adus trei puncte vitale gorjenilor cu o superexecuţie

Nemţenii au uitat de precauţie şi s-au aruncat în atac în debutul jocului de aseară. Iluzie optică! Entuziasmul vizitatorilor s-a stins după mai puţin de 10 minute, cînd elevii lui Neagoe au decis să pună piciorul în prag. În minutul 27 a venit şi primul şut pe poartă. Iordache l-a servit pe Piţurcă în 6 metri, iar fiul selecţionerului a deviat în bară. Vasilache l-a încercat şi el pe Savu din lovitură liberă, însă portarul Ceahlăului a replicat pe măsură. În zadar a răguşit "Geană" pe margine, la pauză s-a intrat fără gol.

Nou-intratul Păcurar a bifat a doua bară a gazdelor, reluînd violent în "transversală" (48), iar Rusmir a decis să aducă mai multă adrenalină meciului în minutul 56, încasînd două "galbene" în cîteva zeci de secunde! Imediat a picat eurogolul lui Păcurar (foto). Din 18 metri, mijlocaşul a desenat cu măiestrie un trasor în vinclul porţii lui Savu (58). Electrocutaţi, moldovenii au oferit o ripostă mai firavă ca o păpădie. Alb-albaştrii au rămas şi ei cu un om în minus în prelungiri, Vasilache fiind eliminat, însă boacăna "decarului" nu avea cum să mai strice explozia de bucurie a oltenilor de la final.

Citește și:
Noul model Dacia, în premieră pe străzile din Paris » Trecătorii au fost uimiți: „E mașina viitorului”
Noutati auto
Noul model Dacia, în premieră pe străzile din Paris » Trecătorii au fost uimiți: „E mașina viitorului”
Cea mai ghinionistă națională de la Mondial! A ratat calificarea, după o succesiune de evenimente dramatice
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cea mai ghinionistă națională de la Mondial! A ratat calificarea, după o succesiune de evenimente dramatice
Știm cum arată tabloul complet al 16-imilor de finală de la Campionatul Mondial » Am putea avea două „șocuri” în optimi
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Știm cum arată tabloul complet al 16-imilor de finală de la Campionatul Mondial » Am putea avea două „șocuri” în optimi
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Profit.ro
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (4)
 •  20 Martie 2008, 13:00

cu o echipa asa de buna ar fi pacat sa retrogradam,ptr ca sunt echipe care sunt in fata noastra si sunt mult mai slabe.platim gresala unui antrnor portughez ce nu stie ce inseamna fotbal.hai panduri

 •  20 Martie 2008, 11:26

Bravo Alex. Ai fost magnific. Se vede clar de ce echipa nu a castigat 17 etape...pt ca Pacurar nu a fost in teren. la marcat la Buzau, a marcat cu Ceahlaul si o sa dea si la Farul un gol. Pacat ca momentan nu rezista tot meciul insa s-a vazut cat de bine a jucat echipa cu el in teren. Pacat ca nu joaca Vasilache la Constanta. Pandurii o sa ramana in prima liga pentru ca merita

 •  20 Martie 2008, 10:17

zooper gol !!! ce frumos ar fi fost dak ar fi inscris si din lovitura aia libera de a zguduit bara 5 minute...

Vezi toate comentariile (4)
Comentează