FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA - VIITORUL 2-1

Chindia - Viitorul, comparat cu un joc de teatru de un președinte din Liga 1: „Măşti râzânde, puse bine pe-un caracter inimic. C-așa-i în fotbal”

Articol de GSP - Publicat miercuri, 17 iunie 2020 22:16 / Actualizat miercuri, 17 iunie 2020 23:07

Chindia a învins Viitorul, scor 2-1, în runda cu numărul 4 din play-out. Ciprian Paraschiv, președintele celor de la Poli Iași, a postat un mesaj subtil la finalul partidei. 

Poli Iași se află în luptă pentru salvarea de la retrogradare cu Chindia Târgoviște. Ciprian Paraschiv a comparat meciul din această seară cu o piesă de teatru, printr-un citat din poezia „Epigonii”, a lui Mihai Eminescu. 

„«Măşti râzânde, puse bine pe-un caracter inimic» 🎭
C-așa-i în fotbal”
- Ciprian Paraschiv

Hagi a schimbat liniile

În echipa de start a Viitorului au apărut 10 fotbaliști noi față de partida câștigată în week-end cu Poli Iași, scor 2-1. Singurul „supraviețuitor” a fost fundașul Radu Boboc (21 de ani), mutat la rândul său în celălalt flanc. Vezi AICI cele două formule!

„Echipa din seara asta a câștigat cu 3-0 la Craiova, în amical. Sunt omogeni. Ăsta este sistemul nostru. Ei erau mai proaspeți, nu au jucat etapa trecută”
- Gică Hagi

VIDEO / Viorel Moldovan: “E o victorie importantă, dar cu șansă am reușit să câștigăm”

Citește și alte știri despre fotbalul din Liga 1:

Viorel Moldovan: „Nu pot decât să îl felicit pe Gică Hagi”

Gică Hagi a schimbat 10 jucători față de ultimul meci!

Citește și:
Inter s-a încurcat cu Verona, însă e sărbătoare la Milano » Cristi Chivu a primit trofeul pe San Siro
Campionate
Inter s-a încurcat cu Verona, însă e sărbătoare la Milano » Cristi Chivu a primit trofeul pe San Siro
Mike Tyson, dezvăluiri șocante! Momentul în care l-a prins pe Brad Pitt în casa soției sale: „Era nenorocitul ăla!”
Altele
Mike Tyson, dezvăluiri șocante! Momentul în care l-a prins pe Brad Pitt în casa soției sale: „Era nenorocitul ăla!”
Universitatea Craiova - U Cluj, finala campionatului! „Nebunie” la stadion. Informații și imagini de la reporterii GSP
Superliga
Universitatea Craiova - U Cluj, finala campionatului! „Nebunie” la stadion. Informații și imagini de la reporterii GSP
Ioan Varga, mesaj pentru Daniel Pancu: „Îi prezint public scuze! Sunt mândru de el, îl vreau în continuare”
Superliga
Ioan Varga, mesaj pentru Daniel Pancu: „Îi prezint public scuze! Sunt mândru de el, îl vreau în continuare”
Cea mai vândută mașină de oraș din Europa are zero stele EuroNCAP
Profit.ro
Cea mai vândută mașină de oraș din Europa are zero stele EuroNCAP
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră


Comentarii (62)
right_wing_resistance_romania
right_wing_resistance_romania  •  18 Iunie 2020, 15:30
Postat de catalin.palcu pe 18 Iunie 2020, 08:06

In tarile'normale' nu exista patroni antrenori, nu se cumpara locul in divizia a 3a (sau a 2a, nu mai stiu de unde a pornit Viitorul, dar clar nu de la judet) , iar echipele pot juca fara probleme din 3 in 3 zile! Tot in tarile normale antrenorii nu isi permit sa certe alte cluburi din alte tari ca nu ii pun in valoare fiul!

Vezi ca esti in eroare. Gica Hagi este actionar principal si manager la Viitorul,

318812238881711
Marco Marco Popa  •  18 Iunie 2020, 13:58

Jenant e putin spus, referitor la modul lui Hagi de a trata Liga 1. Probabil cu fcsb, o sa bage copii de 14 ani. Ciudat e ca nimeni, LPF, FRF, nu spune nimic... tara hotilor.

amicu
amicu  •  18 Iunie 2020, 11:13

Paraschiv e neica nimeni ala de ar fi vrut sa nu se mai joace play-out-ul si sa nu retrogradeze nimeni? Ce credibilitate are un astfel de ***?

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (62)
Comentează