INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

Răzvan Lucescu și Al Hilal, înfrângere în derby-ul etapei! Avansul s-a micșorat cu 4 etape rămase de jucat

Al Hilal rămâne lider în Arabia Saudită

Articol de GSP - Publicat joi, 20 august 2020 23:32 / Actualizat joi, 20 august 2020 23:45

Al Hilal, echipa lui Răzvan Lucescu, a pierdut pe teren lui Al Ahli, scor 1-2, dar rămâne lider în prima ligă din Arabia Saudită.

Etapa a 26-a a programat derby-ul dintre Al Hilal, locul 1, și Al Ahli, locul 3, iar echipa lui Răzvan Lucescu a fost învinsă după un meci echilibrat.

Al Ahli a început tare meciul și a deschis scorul în minutul 5. După o greșeală pe construcție a elevilor lui Răzvan Lucescu, mingea a ajuns la Gharreb, care i-a pasat din prima lui Omar Al Soma. Atacantul a marcat cu un șut de la 11 metri.

După pauză, în minutul 55, Răzvan Lucescu a făcut trei schimbări. În minutul 62, Ali Albulayhi, unul dintre jucătorii introduși de român, a egalat. Scenariul de la primul gol a lui Al Ahli s-a repetat și în minutul 74. Jucătorii lui Răzvan Lucescu au cedat posesia în propria jumătate, iar după ce portarul Al Muaiouf a repins șutul lui Al Moasher, mingea a ajuns la Asiri, care a marcat cu capul, din 6 metri.

2 înfrângeriare Al Hilal în acest sezon. Mai are 18 victorii și 6 egaluri

Al Hilal rămâne lider, cu 60 de puncte în 26 de etape. Echipa lui Răzvan Lucescu mai are însă doar 6 puncte avans față de Al Nasr.

Culisele implicării lui Mircea și Răzvan Lucescu la Dinamo: „Vă spun un secret. Nu vor să se implice doar cu atât”

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Boloni, prezentat oficial de Gent: „Și mie îmi plac miracolele, dar nu-mi imaginez rezultate ieșind din neant”

Ovidiu Hațegan, delegat la finala Ligii Campionilor dintre PSG și Bayern Munchen! Va fi rezerva lui Orsato

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”