INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Alexandru Mitriță, gol senzațional la debutul pentru Al Ahli! A avut nevoie de 11 minute pentru a-i cuceri pe arabi

Articol de GSP - Publicat vineri, 23 octombrie 2020 00:13 / Actualizat vineri, 23 octombrie 2020 00:15

Alexandru Mitriță (25 de ani) a marcat unicul gol al partidei dintre Al Ahli și Al Wehda, din runda secundă a primei ligi din Arabia Saudită.

Alexandru Mitriță a debutat astăzi pentru noua formație, acolo unde a fost împrumutat de New York City. Internațional român a fost introdus pe teren în minutul 62, în locul lui Algeed, iar în minutul 73 a tranșat soarta partidei.

Mitriță a făcut o preluare inteligentă, și-a ridicat mingea la marginea careului de 16 metri, apoi a șutat puternic, din voleu, la colțul scurt. Balonul a lovit și bara înainte de a intra în plasă.

VIDEO. Golul marcat de Mitriță în Al Ahli - Al Wehda

Al Ahli are un start perfect de sezon în Arabia Saudită, cu două victorii în primele două etape.

Gică Hagi a sunat în direct și i-a transmis un mesaj lui Dan Petrescu: „Ești cel mai bun, Dane! Ne faci pe toți mândri, ne arăți că se poate” + Ce a spus „Regele” despre Ianis

Veste bună pentru Mirel Rădoi! Un om de bază al naționalei debutează astăzi în grupele unei cupe europene

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”