INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SCOȚIA

Ianis Hagi, cel mai bun în Rangers - St. Johnstone 1-0 » VIDEO cu execuția superbă a românului

Ianis Hagi și Rangers sunt aproape de titlu în Scoția / Sursă foto: Twitter Rangers +10   FOTO

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 februarie 2021 17:09 / Actualizat joi, 04 februarie 2021 00:42

Ianis Hagi a fost eroul lui Rangers în victoria cu St. Johnstone, scor 1-0. Românul a început meciul titular și a înscris un gol superb, unicul al partidei, fiind schimbat în minutul 81.

• Rangers e liderul la zi din Scoția. Formația lui Steven Gerrard are 75 de puncte, cu 23 mai multe decât rivala Celtic.
  • Spre deosebire de precedentul meci din campionat, Steven Gerrard l-a aruncat în luptă pe Ianis Hagi încă din primul minut. Iar fiul „Regelui” nu a dezamăgit, aducând victoria lui Rangers.

Rangers - St. Johnstone 1-0

• A marcat: I. Hagi '52
  • Internaționalul român a început meciul titular, în linia de trei de la jumătatea terenului. În minutul 52, a primit o pasă în tușă de la Ryan Jack, a avansat spre interior  și a trimis în plasă de la 20 de metri, cu piciorul stâng.
  • Românul a bifat cel de-al patrulea gol al sezonului și mai are în dreptul său și 8 pase decisive.
Ianis Hagi a fost eroul lui Rangers în victoria cu St. Johnstone, scor 1-0 / Sursă foto: Guliver/Getty Images
+6 FOTO
  • Sursă foto: Guliver/Getty Images

VIDEO Ianis Hagi, gol în Rangers - St. Johnstone 1-0

Rangers - St. Johnstone, echipe de start:

Rangers: McGregor - Tavernier, Goldson, Helander, Barisic - I. Hagi, Jack, Davis- Aribo, Roofe, Kent
Antrenor: Steven Gerrard

St. Johnstone: Clark - Kerr, Gordon, McCart - Brown, Davidson, Bryson, Tanser - McCann, May, Conway
Antrenor: Callum Davidson

4 goluriși 8 pase decisive a reușit Ianis Hagi pentru Rangers în acest sezon

Kayserispor - Alanyaspor 1-1 » Echipa lui Dan Petrescu ratează a doua victorie consecutivă: Săpunaru a fost eliminat

Cosmin Olăroiu, ca și plecat de la Jiangsu » Haos la campioana Chinei: obligată să își schimbe numele + cine conduce antrenamentele

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului