FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCSB

DINAMO - FCSB. VIDEO Ca în vremurile bune! Atmosfera creată de suporterii roș-albaștrilor înainte de Derby de România

Suporterii din Peluza Nord au făcut spectacol la Berceni, înainte de FCSB - Dinamo +19   FOTO
Suporterii din Peluza Nord au făcut spectacol la Berceni, înainte de FCSB - Dinamo

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 februarie 2021 18:24 / Actualizat joi, 04 februarie 2021 01:30

Peluza Nord, facțiunea de ultrași care încurajează FCSB, a făcut spectacol înaintea derby-ului cu marea rivală Dinamo .

Ultrașii din „Nord”, aproximativ 150 la număr, au venit la baza din Berceni pentru a le transmite un ultim mesaj favoriților înainte ca aceștia să plece cu autocarul spre stadionul din șoseaua Ștefan cel Mare. Cu torțe, steaguri și „japoneze”, suporterii au creat o atmosferă specială pentru jucătorii lui Toni Petrea. 

N-au lipsit nici trivialitățile la adresa lui Dinamo, fanii și jucătorii „câinilor” fiind ironizați de cântecele galeriei roș-albastre. La Berceni și-au făcut apariția și mașini ale Jandarmeriei, forțele de ordine cerându-le ultrașilor rebeli să respecte normele de distanțare fizică.

PCH: „Să le arătăm tuturor ce înseamnă Dinamo”

La polul opus, suporterii dinamoviști și-au dat întâlnire la ora 19:00,  pe Bulevardul „Barbu Văcărescu”. Nu au luat însă contact cu jucătorii, care au fost aduși cu autocarul juniorilor și introduși în stadion prin șoseaua Ștefan cel Mare. 

Pe pagina de Facebook a Peluzei Cătălin Hîldan, principala voce a fanilor dinamoviști în ultima perioadă, ultrașii au publicat un videoclip mobilizator, alături de mesajul: „Să le arătăm tuturor CINE SUNTEM și CE ÎNSEAMNĂ DINAMO!”. 

GATA DE LUPTĂ!

Să le arătăm tuturor CINE SUNTEM și CE ÎNSEAMNĂ DINAMO! www.programddb.ro

Publicată de Peluza Catalin Hildan-Dinamo pe Miercuri, 3 februarie 2021

FCSB, 6 ani fără victorie pe terenul lui Dinamo în Liga 1 

În ultimul sezon fără play-off și play-out, cel din 2014/15, FCSB obținea ultima victorie pe terenul dinamoviștilor în competiția internă. „Roș-albaștrii” au învins cu 3-1 în meciul disputat pe Arena Națională, iar trupa antrenată în acel moment de Constantin Gâlcă a obținut tripla internă la finalul sezonului: Liga 1, Cupa României și defuncta Cupă a Ligii.

Citește și alte știri despre Derby de România:

Gigi Becali îl vrea pe Cristi Borcea la Dinamo: „Vreau să mă bat din nou cu el, nu mai e aceeași adrenalină!”

Dinamo - FCSB. Cornel Dinu ia peste picior doi jucători ai liderului: „Sunt de planton!”

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (120)
mario78a
mario78a  •  04 Februarie 2021, 09:10

Sa vina cupa , sa vina cupa in BERCENI. Multumim patroane ai adus BERCENIUL pe harta fotbalului ,,ieuropean" , la anul mergem in ,,sampion lig"

forummerr
forummerr  •  04 Februarie 2021, 00:09

Wow, 100 de insi , mega atmosfera in in comuna Berceni :))))). "Ultrasi", cica. Pai Faci Ce Spune Becali n-are 3 ultrasi in total. P.S. care Peluza Nord? 3/4 din fosta Peluza Nord e la Sud, alaturi de Steaua. Sau ne facem ca 30 din skins *** *** berceni si 10 din Colentina inseamna Peluza Nord doar de dragul fcfcsbistilor, sa creada ca au si ei galerie? N-au, oricat s-ar strofoca.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

danielp0tc0varu
danielp0tc0varu  •  03 Februarie 2021, 21:57

150 DE SUPORTERI ! PAI CAM ASTIA SUNT TOTI SUPORTERII ECHIPEI FANTOMA FECESEBEAUA .

Vezi toate comentariile (120)
Comentează