INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARABIA SAUDITĂ

Clipe de panică la Al Hilal! Gomis a leșinat din nou înainte de meci, dar și-a revenit, a intrat și a reușit o „dublă”!

Golgeterul francez Bafetimbi Gomis, care suferă de sincopă vasovagală, s-a prăbușit pe teren la încălzire
Golgeterul francez Bafetimbi Gomis, care suferă de sincopă vasovagală, s-a prăbușit pe teren la încălzire

Articol de - Publicat vineri, 19 februarie 2021 11:20 / Actualizat vineri, 17 ianuarie 2025 14:07

Golgeterul francez Bafetimbi Gomis, care suferă de sincopă vasovagală, s-a prăbușit pe teren la încălzire. A insistat să joace pentru a scoate din criză fosta echipă a lui Răzvan Lucescu și a marcat de două ori, Al Hilal - Al Ettifaq 3-1. 

Panică la Al Hilal după plecarea lui Răzvan Lucescu. La primul meci de la demiterea antrenorului român, golgeterul lui Al Hilal și-a pierdut cunoștința în teren. Bafetimbi Gomis s-a prăbușit în timp ce făcea încălzirea pentru meciul cu Al Ettifaq!

Presiunea rezultatelor l-a copleșit de francez, însă acesta și-a revenit. A insistat chiar să joace. A reușit o „dublă” și campioana s-a impus joi cu 3-1.

Gomis și-a mai speriat colegii: „M-am obișnuit așa”

Nu este prima oară când i se întâmplă lui Gomis să leșine. De cel puțin patru ori și-a mai speriat colegii de la Galatasay, Swansea, Lyon și naționala Franței. Cel mai recent, sub ochii lui Iasmin Latovlevici, într-un joc cu Kasimpașa. Când tensiunea și oboseala îl afectează, apar scurtcircuite. „Leșin din cauza stresului. Din când în când, trec prin asemenea momente, dar m-am obișnuit să trăiesc așa. Am făcut toate testele medicale și sunt sănătos”, mărturisea în urmă cu fix trei ani.

Suferă de sincopă vasovagală

Bafe suferă de sincopă vasovagală, manifestându-se prin pierderea cunoștinței pentru scurt timp, o consecință a scăderii bruște a ritmului cardiac și a tensiunii arteriale (se reduce fluxul de sânge spre creier). Provocată de stres, afecțiunea nu este periculoasă și nici nu necesită tratament.

Citește și alte știri din fotbalul internațional: 

FOTO Ce au servit în avion? :D Budescu a apărut „pufos” în primul meci din Arabia Saudită » Cum a fost surprins de fotografi

Mircea Lucescu: „Am făcut o greșeală mare și am ratat obiectivul!”

Citește și:
Daniel Pancu intervine, după anunțul lui Nelu Varga: „În cazul ăsta, nu mai rămân la CFR!”
Superliga
Daniel Pancu intervine, după anunțul lui Nelu Varga: „În cazul ăsta, nu mai rămân la CFR!”
OUT de la FCSB! Anunțul lui Mihai Stoica
Superliga
OUT de la FCSB! Anunțul lui Mihai Stoica
Zoe Elena l-a cucerit pe cel mai în vogă tânăr fotbalist din Liga Campionilor
Campionate
Zoe Elena l-a cucerit pe cel mai în vogă tânăr fotbalist din Liga Campionilor
Stadion nou în România până la sfârșitul deceniului! Când va fi gata arena de 64 de milioane de euro
Liga 2
Stadion nou în România până la sfârșitul deceniului! Când va fi gata arena de 64 de milioane de euro
FOTO Cel mai mare food hall din Europa de Est, în România. Este dezvăluit primul val de branduri
Profit.ro
FOTO Cel mai mare food hall din Europa de Est, în România. Este dezvăluit primul val de branduri
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Adrian Porumboiu, dezlănțuit după Turcia – România: „Vrem să batem cu ăsta? Nu ți-e rușine, porcovane?”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (1)
leu.mr
leu.mr  •  19 Februarie 2021, 12:16

"Presiunea rezultatelor l-a copleșit" ??? Te apuca risul la deductiile lui scorpie

Vezi toate comentariile (1)
Comentează