FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Gigi Becali a făcut rost de bani pentru transferuri! Ce lovitură a dat patronul FCSB: „Am vândut pe 11 milioane de euro”

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 iunie 2021 13:03 / Actualizat duminica, 20 iunie 2021 15:08

FCSB vrea să își întărească lotul pentru noul sezon, pentru a se lupta cu CFR Cluj și Universitatea Craiova, iar Gigi Becali a făcut rost de bani pentru a cumpăra jucători.

Patronul FCSB susține că afacerile sale nu au avut de suferit în ultimul an, din cauza pandemiei de coronavirus. Mai mult, latifundiarul din Pipera spune că a obținut o sumă importante din vânzarea unor terenuri.

Gigi Becali a dat lovitura în afaceri

„Pentru mine nu a fost nicio perioadă grea! A fost chiar și mai bine de cinci ori. Cum așa? S-au dublat prețurile la terenuri. Și am vândut în pandemie terenuri la dublu preț decât era înainte de pandemie.

Am vândut în pandemie, am luat 11 milioane, bani cash! Omul nu ține cont de pandemie. Omul dă când vrea el și cât vrea el. 

Toată averea, împlinirea asta toată e a Domnului, toate bogățiile.  Și El mi-a dat mie și a zis «Bă, îți dau ție să administrezi. Dacă nu administrezi bine, vai de capul tău»”, a spus Gigi Becali la Antena 3.

FCSB, transferuri pe mărunțiș

Achizițiile FCSB-ului din această vară sunt Alexandru Crețu, Andrei Cordea și Stipe Vucur, care au costat împreună doar 50.000 de euro. Acum, FCSB negociază cu Zdenek Ondrasek, pe care Becali vrea să-l aducă tot gratis.

 E pentru a doua vară la rând când Becali nu investește aproape nimic în perioada de mercato. Dar lucrurile s-ar putea schimba după sumele obținute din vânzarea de terenuri.

Cel mai scump jucător de la FCSB în ultimele 5 veri

ANFOTBALISTSUMĂDE UNDE A VENIT
2015Tade500.000CFR Cluj
2016Fl. Tănase1.500.000Viitorul
2017Fl. Coman3.000.000Viitorul
2018Moruțan700.000Botoșani
2019Vână750.000Viitorul
2020Buziuc50.000Clinceni
2021Cordea50.000Clinceni

VIDEO FCSB, primul antrenament sub comanda lui Dinu Todoran

Citește mai multe știri despre FCSB

UEFA, lovitură în disputa FCSB - CSA Steaua » Ce apare în programul pentru Euro 2020

FCSB, gata să rezolve problema atacantului! Cele mai noi detalii de la negocierile purtate de Becali: „S-a ajuns la o înțelegere”

Citește și:
Răsturnare de situație: Ionuț Radu vine la București și vrea să apere în Turcia - România » L-a sunat pe Mircea Lucescu
Nationala
Răsturnare de situație: Ionuț Radu vine la București și vrea să apere în Turcia - România » L-a sunat pe Mircea Lucescu
Vestiarul Realului și-a ales antrenorul pentru sezonul viitor: „Câștigă cu majoritate de voturi”
Campionate
Vestiarul Realului și-a ales antrenorul pentru sezonul viitor: „Câștigă cu majoritate de voturi”
Adrian Mutu: „El a fost tehnic cât mine și Gică Hagi la un loc”
Nationala
Adrian Mutu: „El a fost tehnic cât mine și Gică Hagi la un loc”
Iată concurenții Asia Express 2026! Gabi Torje și Alin Alexuc se întrec cu nume mari din showbiz: Cheloo e surpriza!
Media
Iată concurenții Asia Express 2026! Gabi Torje și Alin Alexuc se întrec cu nume mari din showbiz: Cheloo e surpriza!
Grecii - nemulțumiți de români: Mulți sar tavernele și merg direct la Lidl. Și turiștii greci fac însă la fel
Profit.ro
Grecii - nemulțumiți de români: Mulți sar tavernele și merg direct la Lidl. Și turiștii greci fac însă la fel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (53)
utilizator șters
utilizator șters  •  21 Iunie 2021, 09:12

Să fie bairam. Să danseze *** de fericire că are jiji bani, nu contează ***ă, important e că au cu ce se făli - nea jiji are bănet.... Uraaaaaaa !!!!!!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

1ianuarie
1ianuarie  •  20 Iunie 2021, 21:49

Astăzi am aflat că D-zeu vorbește cu “ Bă”. Nea Gigi,cam bagabont dumnizăul matale.

steaua1986.
steaua1986.  •  20 Iunie 2021, 19:45
Postat de sil.vio_ pe 20 Iunie 2021, 19:35

Ba baiatule, *** Tu i-ai promis *** c-o s-ajungi om mare, dar stai pe gsp si *** :)

Esti incoerent randomica, nu inteleg nimic.

Vezi toate comentariile (53)
Comentează