FOTBAL  »  Superliga  »  UTA ARAD - UNIREA URZICENI 1 - 2

Dan Petrescu, nemulţumit de elevii săi

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 aprilie 2008 00:00

Antrenorul Unirii Urziceni, Dan Petrescu, a declarat sâmbătă, la finalul meciului cu UTA, scor 2-1 pentru ialomiţeni, că partida a fost una slabă şi că ambele echipe au fost lipsite de motivaţie.

"Din punctul meu de vedere a fost un meci slab, între două echipe lipsite de motivaţie. Noi aveam deja obiectivul realizat, în vreme ce UTA şi-l ratase dinaintea meciului cu noi", a declarat Dan Petrescu.

Tehnicianul ialomiţenilor a mai spus că nu înţelege de ce suporterii gazdelor l-au înjurat după penalty-ul din minutul 45, transformat de Mara: "Nu înţeleg de unde atâta răutate împotriva mea din partea fanilor, de parcă eu aş fi oaia neagră a campionatului. De unde am stat, nu am văzut faza, dar băieţii mi-au spus că a fost penalty. O să văd reluarea, iar dacă nu a fost penalty puteţi consemna că nu sunt de acord cu scorul final. Până una alta, a fost un meci în care noi am pregătit finala Cupei".

Petrescu a anunţat că a cerut conducerii Unirii Urziceni să-l cumpere pe atacantul Dănălache, al cărui împrumut de la UTA va expira la finalul acestui sezon. Ialomiţenii trebuie să plătească în schimbul său 200.000 de euro.

La rândul său, antrenorul gazdelor, Ionuţ Chirilă, a afirmat că singura mulţumire pe care o are după această întâlnire este legată de evoluţia lui Melinte, pe care îl consideră un câştig: "Nu vreau să vorbesc despre ce am găsit la Arad, însă mi-am dat seama înainte de meci că avem şanse foarte mici să obţinem un rezultat bun. Le-am spus jucătorilor că îşi pot suplini carenţele doar prin devotament şi dăruire, dar au putut atât cât s-a văzut în teren. Mă bucur că am câştigat astăzi un jucător, pe Melinte, care are 19 ani şi m-a încântat".

Partida UTA-Unirea Urziceni s-a disputat sâmbătă, în etapa a 32-a a Ligii I, şi s-a încheiat cu victoria oaspeţilor, scor 1-2.

Sursa: NewsIn

Citește și:
Întrebarea la care Luis Enrique a răspuns fără să clipească: „Nu sunt interesat!”
Liga Campionilor
Întrebarea la care Luis Enrique a răspuns fără să clipească: „Nu sunt interesat!”
Imaginea zilei la Budapesta! Ce făcea Marquinhos, căpitanul lui PSG, în timp ce colegii lui declanșaseră sărbătoarea
Liga Campionilor
Imaginea zilei la Budapesta! Ce făcea Marquinhos, căpitanul lui PSG, în timp ce colegii lui declanșaseră sărbătoarea
Direct în istorie! Doar un antrenor are mai multe Ligi ale Campionilor decât Luis Enrique
Liga Campionilor
Direct în istorie! Doar un antrenor are mai multe Ligi ale Campionilor decât Luis Enrique
Imaginile cenzurate de UEFA la televizor! » Haos total după golul lui Dembele: poliția a intrat în forță pe stadion
Liga Campionilor
Imaginile cenzurate de UEFA la televizor! » Haos total după golul lui Dembele: poliția a intrat în forță pe stadion
EXCLUSIV Gigantul înghețatei care deține Betty Ice investește puternic în România
Profit.ro
EXCLUSIV Gigantul înghețatei care deține Betty Ice investește puternic în România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

De 6 ani în Capitală, sportiva din Italia s-a obișnuit și cu problemele din România: „Vin acasă și văd anunțul pe bloc”

Sorana Cîrstea, într-un interviu pentru Roland Garros: „Aș vrea să fiu amintită ca o jucătoare foarte amabilă, care a fost drăguță cu toată lumea”


Comentarii (8)
 •  05 Mai 2008, 15:45

Hai Dane la Steaua k doar tu mai poti face ceva din echipa

 •  30 Aprilie 2008, 08:41

http://bux.to/?r=onisimdarius intrati shi voi, pt fiecare click cate un cent

 •  29 Aprilie 2008, 15:50

Felicitam echipa UNIREA URZICENI pt. parcursul ei! Sunt un stelist din Tulcea si ii apreciez valoarea lui Dan Petrescu care a facut treaba buna pe unde a fost! Succes ialomitenilor si lui Dan petresvu in mod special!

Vezi toate comentariile (8)
Comentează